Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Sławomir Kowalewski kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Znowu oszukują „na policjanta” lub „na wnuczka”. Okradli 92-letnią mławiankę.


fot. policyjna

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie kilku przypadków usiłowań oszustwa na policjanta i wnuczka oraz dokonania oszustwa na szkodę 92- letniej mławianki. Seniorka przekazała złodziejom kilka tysięcy złotych. Inni seniorzy nie dali się oszukać, powiadomili prawdziwych policjantów.

Oszuści podobne działania prowadzili w poniedziałek 9 października na terenie powiatu ciechanowskiego. Następnie podjęli je na terenie powiatu mławskiego.

Do trzech usiłowań oszustwa metodą „na policjanta” doszło we wtorek 10 października. Niestety w czwartym, zgłoszonym przypadku sprawcom udało się wyłudzić pieniądze od seniorki.  Jak wynika z ustaleń, do staruszki zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta. Powiedział, że jej wnuczek brał udział w wypadku drogowym i by mu pomóc, konieczna jest wpłata  dużej kwoty pieniędzy. Kobieta zdecydowała się pomóc wnuczkowi i przekazała oszustowi swoje oszczędności.

W pozostałych przypadkach usiłowań oszustwa, do starszych mieszkańców Mławy dzwonił mężczyzna i kobieta. Podawali się za policjanta lub wnuczka. Temat za każdym razem dotyczył przekazania dużej kwoty pieniędzy, by wnuczek, który brał udział w wypadku drogowym, uniknął konsekwencji.  W jednym ze zgłoszonych zdarzeń oszuści wynajęli nawet taksówkę, by 79- letnia mławianka pojechała do banku i wypłaciła oszczędności. W porę jednak zareagowała rodzina seniorki. Trwają czynności policji.

Policja ostrzega – pomimo tak wielu apeli o ostrożność i komunikatów na temat sposobów działania oszustów metodą „na wnuczka” i „na policjanta”, przestępcy wciąż okradają seniorów. Policja apeluje do rodzin osób starszych o to,  by przypominali seniorom o zagrożeniu, omawiali z nimi przypadki oszustw i metody działania przestępców, tak by uwrażliwić seniorów i uchronić ich przed oszustami oraz utratą oszczędności.

źródło: st.asp. Anna Pawłowska

oprac. red

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500