Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Znowu oszukują „na policjanta” lub „na wnuczka”. Okradli 92-letnią mławiankę.


fot. policyjna


Trwają czynności mławskiej policji w sprawie kilku przypadków usiłowań oszustwa na policjanta i wnuczka oraz dokonania oszustwa na szkodę 92- letniej mławianki. Seniorka przekazała złodziejom kilka tysięcy złotych. Inni seniorzy nie dali się oszukać, powiadomili prawdziwych policjantów.

Oszuści podobne działania prowadzili w poniedziałek 9 października na terenie powiatu ciechanowskiego. Następnie podjęli je na terenie powiatu mławskiego.

Do trzech usiłowań oszustwa metodą „na policjanta” doszło we wtorek 10 października. Niestety w czwartym, zgłoszonym przypadku sprawcom udało się wyłudzić pieniądze od seniorki.  Jak wynika z ustaleń, do staruszki zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta. Powiedział, że jej wnuczek brał udział w wypadku drogowym i by mu pomóc, konieczna jest wpłata  dużej kwoty pieniędzy. Kobieta zdecydowała się pomóc wnuczkowi i przekazała oszustowi swoje oszczędności.

W pozostałych przypadkach usiłowań oszustwa, do starszych mieszkańców Mławy dzwonił mężczyzna i kobieta. Podawali się za policjanta lub wnuczka. Temat za każdym razem dotyczył przekazania dużej kwoty pieniędzy, by wnuczek, który brał udział w wypadku drogowym, uniknął konsekwencji.  W jednym ze zgłoszonych zdarzeń oszuści wynajęli nawet taksówkę, by 79- letnia mławianka pojechała do banku i wypłaciła oszczędności. W porę jednak zareagowała rodzina seniorki. Trwają czynności policji.

Policja ostrzega – pomimo tak wielu apeli o ostrożność i komunikatów na temat sposobów działania oszustów metodą „na wnuczka” i „na policjanta”, przestępcy wciąż okradają seniorów. Policja apeluje do rodzin osób starszych o to,  by przypominali seniorom o zagrożeniu, omawiali z nimi przypadki oszustw i metody działania przestępców, tak by uwrażliwić seniorów i uchronić ich przed oszustami oraz utratą oszczędności.

źródło: st.asp. Anna Pawłowska

oprac. red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x