Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Biblioteka Pedagogiczna zaprasza na wystawę fotografii ze zbiorów Jarosława Janiszewskiego


Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie Filia w Mławie zaprasza do obejrzenia wystawy fotograficznej Jarosława Janiszewskiego pt. : „Mławski wrzesień 1939”.Czarno -białe fotografie robione były przeważnie przez niemieckich żołnierzy i przedstawiają panoramę zniszczonej Mławy.


Na wielu fotografiach widać uzbrojone patrole niemieckich żołnierzy przechadzających się po zgliszczach ulic naszego miasta. Zadowoleni okupanci wykonują sobie nawzajem fotografie. Wzruszające dokumenty wojny i ślady jakie ona zostawiła   w naszym mieście. Największe wrażenie robią jednak fotografie, które ukazują fale zniszczeń miasta  w pierwszych dniach wojny. Ruiny, gruzy, kikuty powypalanych ścian domów, kamienic, zniszczone lejami ulice itp.

Autor wystawy  urodził się w Mławie w 1967 r. i jest z zawodu technikiem budowlanym. Obecnie pracuje w firmie przewozowej w Olsztynie. To pasjonat historii Mławy i kolekcjoner: zdjęć, pocztówek, dokumentów, gazet, map, spisów, książek itp., związanych  z naszym miastem i regionem. Współzałożyciel nieformalnej grupy Mława – Miasto Zabytkowe. Współorganizator i pomysłodawca wielu plenerowych wystaw i pokazów filmów dokumentalnych o Mławie. Darczyńca licznych materiałów archiwalnych do przedsięwzięć takich jak „Mława, której nie ma”, „Mława 100 lat temu”, czy „Mława w latach okupacji niemieckiej”. Założyciel i prowadzący stronę internetową Janis67.pl.tl dotyczącą wielu aspektów historii naszego miasta. Wystawa czynna jest codziennie w godzinach otwarcia biblioteki (8.oo-15.oo).

źródło i fot. Biblioteka Pedagogiczna w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x