Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

Biblioteka Pedagogiczna zaprasza na wystawę fotografii ze zbiorów Jarosława Janiszewskiego


Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie Filia w Mławie zaprasza do obejrzenia wystawy fotograficznej Jarosława Janiszewskiego pt. : „Mławski wrzesień 1939”.Czarno -białe fotografie robione były przeważnie przez niemieckich żołnierzy i przedstawiają panoramę zniszczonej Mławy.

Słoneczne ogrody Mława

Na wielu fotografiach widać uzbrojone patrole niemieckich żołnierzy przechadzających się po zgliszczach ulic naszego miasta. Zadowoleni okupanci wykonują sobie nawzajem fotografie. Wzruszające dokumenty wojny i ślady jakie ona zostawiła   w naszym mieście. Największe wrażenie robią jednak fotografie, które ukazują fale zniszczeń miasta  w pierwszych dniach wojny. Ruiny, gruzy, kikuty powypalanych ścian domów, kamienic, zniszczone lejami ulice itp.

Autor wystawy  urodził się w Mławie w 1967 r. i jest z zawodu technikiem budowlanym. Obecnie pracuje w firmie przewozowej w Olsztynie. To pasjonat historii Mławy i kolekcjoner: zdjęć, pocztówek, dokumentów, gazet, map, spisów, książek itp., związanych  z naszym miastem i regionem. Współzałożyciel nieformalnej grupy Mława – Miasto Zabytkowe. Współorganizator i pomysłodawca wielu plenerowych wystaw i pokazów filmów dokumentalnych o Mławie. Darczyńca licznych materiałów archiwalnych do przedsięwzięć takich jak „Mława, której nie ma”, „Mława 100 lat temu”, czy „Mława w latach okupacji niemieckiej”. Założyciel i prowadzący stronę internetową Janis67.pl.tl dotyczącą wielu aspektów historii naszego miasta. Wystawa czynna jest codziennie w godzinach otwarcia biblioteki (8.oo-15.oo).

źródło i fot. Biblioteka Pedagogiczna w Mławie

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500