Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Budżet Obywatelski. Będą mini tężnie solankowe


Znamy już wyniki głosowania na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. Najwięcej, bo aż 2149 głosów, mieszkańcy oddali na projekt budowy dwóch mini tężni solankowych. Ten projekt uzyskał aż 58% wszystkich ważnych głosów oddanych w całym głosowaniu (w  sumie było ich 3450). Autorem tego pomysłu jest Kamil Przybyszewski, przewodniczący zarządu Osiedla nr  8 w Mławie, projekt zgłosili wspólnie z Wiesławem Moszczyńskim. Koszt budowy obu mini tężni oszacowany został na 253 tys. zł.

Obecnie burmistrz zawnioskuje o wpisanie tego projektu do realizacji w budżecie miasta na przyszły rok oraz podejmie konsultacje z wojewódzkim konserwatorem zabytków w celu uzgodnienia lokalizacji mini tężni.

– Wielkie podziękowania dla tych co opowiedzieli się za projektem. Epokowe wydarzenie, wizjonerski pomysł i bezbłędne zwycięstwo – cieszył się po ogłoszeniu wyników w rozmowie telefonicznej z Codziennikiem Mławskim Kamil Przybyszewski.

Pozostałe projekty uzyskał następującą liczbę głosów:

Modernizacja kortów tenisowych na stadionie miejskim w Mławie – 863 głosy.

Śródmiejskie wyspy rekreacji i odpoczynku – ścieżki zdrowia wraz z toaletą parkową – 434 głosy.

Młyn – Twoje eko miejsce z młodzieńczych lat ( projekt wycofany przez wnioskodawcę) – 4 głosy.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

31
KOMENTARZE

avatar
1500
wólczanin
Gość
wólczanin

Zapomniano że do zbierania głosów wykorzystano inne osoby, którym zapomniano podziękować.”Człowiek zrobił swoje, człowiek może odejść” tak to się zazwyczaj kończy. Za chwilkę z całą pewnością będą huczały trąby o tych którzy się zaangażowali.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Jesteś po prostu zbyt nerwowy, małostkowy i trochę wulgarny. Czepiasz się w sumie drobiazgów. Przeczytaj sobie wywiad na mlawainfo.pl i może tam znajdziesz podziękowania skierowane do ciebie,

obiektywnie
Gość
obiektywnie

Kładka dla mieszkańców Wólki się należała, dlaczego zatem nikt nie pomyślał o tych którzy zostali odcięci od miasta

kaczor donald
Gość
kaczor donald

Tak, tak. To będzie tężnia na skalę naszych, mławskich możliwości.

Grab1
Gość
Grab1

Ciekawe czemu panowie Moszczynski i Przybyszewski tak zaczęli działać wybory samorządowe, dopuszczenie takich ludzi to jak udać małpie brzytwe

mławianin
Gość
mławianin

Właśnie Grab 1 takich ludzi jak Moszczyński i Przybyszewski, [potrzeba w naszej Mławie jak najwięcej, bo dać takiej małpie brzytwę jak Ty to strach pomyśleć co by się działo, w/w Panowie nie czekają na wybory tylko solennie pracują na rzecz swej społeczności. A że Wólka rośnie w siłę to bardzo dobrze, dla nas wszystkich. Może wreszcie bez twej pomocy zmienimy to towarzystwo wzajemnej adoracji, bo jak patrzeć na takie wyniki że ta Władza w latach 2014-2016 na inwestycje przeznaczyła na jednego mieszkańca 443 zł a nasze miasto uplasowało się na 145 pozycji w kraju, a w Ciechanowie 5m i 1288… Czytaj więcej »

Brawo
Gość
Brawo

Brawa dla Moszczynskiego Wiesława, dzieki ktoremu we wspolpracy z Przybyszewskim odniosl sukces.

mławianin
Gość
mławianin

Brawa się należą dla obu Panów tylko żebyśmy o tym ich i naszym wspólnym / głosowałem na projekt/ sukcesie nie zapomnieli przy urnie wyborczej w 2018, bo im naprawdę się należy za ich bezinteresowną pracę i sukcesy jakie osiągają aby nas reprezentowali w RADZIE MIASTA.

mławianin
Gość
mławianin

P.Burmistrzu, tylko żeby z tymi tężniami, nie wyszło tak jak z tym Parkiem na Wólce, z Pańskich działań widać że bardzo nie na rękę są Panu incjatywy Przew. Przybyszewskiego, Oby te konsultacje nie trwały aż do wyborów.

Mławianka
Gość
Mławianka

pseudo @mławianin nie zaśmiecaj forum.

mławianin
Gość
mławianin

MŁAWIANKA JAK PRZYWIEZLI CIĘ W TOCZKU z okolicznej wioski to przestań zaśmiecać to forum.

Zabrody
Gość
Zabrody

Palą odpadami kopalnymi, tanim miałem węglowym i z komina idzie biały zasiarczony dym, że dusi w gardle. Pół ulicy zadymione, a jest to ulica odchodząca od ulicy Zabrody. Wstyd dla tych ludzi co zadymiają okolice!!!!

MBO
Gość
MBO

Specjalne gratulacje dla Pana Rakowskiego, za bardzo dobry wynik i ciezka prace na rzecz budzetu obywatelskiego.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Wiemy panie R

mławianin
Gość
mławianin

Gratulacje dla P. Rakowskiego —a niby za co przeciesz to jest obowiązkiem Radnego, aby działać na rzecz społeczności która w głosowaniu powierzyła mu funkcje Radnego i to za niezłą kasę/1,500 co m-c/ Gratulację odbierze w 2018r.

Mławianin
Gość
Mławianin

Tężnie ok ale niech ktos sie zainteresuje dymami z kominów po 18-ej !!!nie ma czym oddychac palą śmieci wieczorami a straż miejska nic nie może zrobić.Przed kaufladem kilka rodzin na piłsudskiego tak kotłuje za kaufladu nie widac od 18-ej do 22-giej co roku to samo a straz twierdzi ze pala węglem ludzie pomyślcie trochę że to szkodzi…

Paweł
Gość
Paweł

Popieram w 100%. Niech Ktoś wreszcie weźmie się za ten syf !!! Ludzie trujemy się wzajemnie, nasze dzieci, wnuki tym oddychają. Co w tej sprawie robią władze miasta ?! Rozdają jabłuszka dla osłody od dymu ?

mławianin
Gość
mławianin

Szanowny Panie Mławianinie przestań mnie rozśmieszać Straż Miejska, to następna firma, za nasze pieniądze którą już dawno powinno się zlikwidować, a myślenie im bardzo szkodzi.

M.
Gość
M.

Gratulacje dla Wszystkich! Miło usłyszeć, że zwyciężyły mini tężnie, którym kibicowałam od początku. Brawo dla Pomysłodawcy 🙂

Sportowiec
Gość
Sportowiec

Mam nadzieję, że w końcu Pan Burmistrz dostrzeże również, jak wiele osób jest zainteresowanych modernizacją kortów na stadionie i przeznaczy na to środki w przyszłorocznym budżecie (poza budżetem obywatelskim)!!! Zamontowane zostało już przecież nowe oświetlenie, więc czas najwyższy by zmodernizować samą nawierzchnię kortów, która to nawierzchnia nie będę już wypominał jakie czasy pamięta.

Gośc
Gość
Gośc

Super, bardzo świetny pomysł i dobrze,że doczeka się realizacji.

normal
Gość
normal

Cos tu jest nie tak. W konkurencyjnym portalu podano, że koszt tężni to 253 tys a tu podani, że 153 tys. Gdzie leży prawda ? I co z drugim miejscem ? Jeśli wystarczy kasy to można zrealizować dwa projekty.

Anna
Gość
Anna

Widać że „Wólka” rośnie w siłę (zamknięcie przejazdu przelało czarę goryczy). W najbliższych wyborach samorządowych, będą zapewne znaczne zmiany… Gratulacje dla mieszkańców, którzy pokazują że wspólnymi siłami można dojść do celu. Życzę powodzenia w walce o tunel, bo nie tylko dla Was to jest najlepsze rozwiązanie, ale i dla całego miasta i okolic. A tężnie przydadzą się, szczególnie po okresie grzewczym i wdychaniu tych wszystkich zapachów..

Pat
Gość
Pat

Byłem za kortami, ale szanuję i gratuluje zwycięskiemu projektowi.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

byłem też za kortami, ale co robi P. Jankowski aby zmodernizować te korty i nie czekać tylko na miejską kasę ?

mławianin
Gość
mławianin

P.Jankowski nie ma na to czasu nosi wiązanki na uroczystościach, to jedyne zajęcie z którego się dobrze wywiązuje/DYREKTOR NA TELEFON/—-Wielkie brawa dla Pana Kamila !!!!!

Ratownik
Gość
Ratownik

Dyrektora w MOSIR nie ma. Jest Pani Dyrektor. Księgowa. Mamy więc p.o. Dyrektora, ktory jest od siedzenia i faktycznie ostatnio przybyła mu funkcja chodzenia na uroczystości.

mławianin
Gość
mławianin

Jak można było takiego nieudacznika postawić na stanowisko Dyr. MOSIR, robi jedynie dobre wrażenie, ale o to można by zapytać Burmistrza–dlaczego, na MOSIR postawił człowieka który nadaje się jedynie na stróża tych obiektów.

Zdzisław
Gość
Zdzisław

Trzeba zapytać prezydenta Ciechanowa – Pana Kosińskiego skąd bierze pieniądze na modernizację basenu, kąpieliska na Krubinie, bieżni lekkoatletycznej, hali sportowej, placów zabaw i wielu, wielu innych inwestycji. Tegoroczny budżet Ciechnowa jest największy w historii miasta. A prezydent ma tylko 28 lat.

mławianin
Gość
mławianin

Wydaje mi się że Kosiński jest bardo mocno wspomagany przez Marszałka Struzika PSLowca, tylko ci nasi aktywiści w Starostwie Wojnarowski i Antczak/też aktywiści PSL/ myślą już chyba jak tu się usadowić na następną kadencje w powiecie. Przy tym powstaje pytanie? czy mławian nie jest stać na młodego/ tak jak w Ciechanowie/ BURMISTRZA MIASTA—młodzi mławianie do dzieła bierzcie sprawy w swe ręce, stać jest was na to!!!!