Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

W Szkole Podstawowej nr 7 jest zimno. Dziś zajęcia lekcyjne są odwołane


Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 7 nie przychodzą dziś do szkoły. Decyzję o zawieszeniu zajęć szkolnych podjął dyrektor Mariusz Lempek ze względu na niską temperaturę panującą w lekcyjnych salach. Okazuje się, że  szkoła nie jest już ogrzewana od prawie tygodnia. Dlaczego?

KSP Mława nabór

Powodem zimna w szkole wcale nie jest jakiś miejscowy kataklizm pogodowy. Nie chodzi również o brak pieniędzy na ogrzewanie w budżecie placówki. I nie jest też tak, że szkoła ma jakieś zaległości płatnicze.  Do sytuacji doszło na skutek jednostronnej decyzji prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Mławie o wymianie urządzeń węzła ciepłowniczego, z którego ogrzewana jest szkoła. Informacja o zawieszeniu zajęć z dnia na dzień oznacza – przynajmniej dla niektórych rodziców – duże kłopoty i konieczność zorganizowania opieki nad dzieckiem.

– Na początku ubiegłego tygodnia odwiedził mnie prezes PEC Jan Przybyłek i poinformował, że  spółka przystępuje do wymiany węzła ciepłowniczego i otrzymam w tej sprawie oficjalne pismo. Z pisma, które wpłynęło następnego dnia dowiedziałem się, że przerwa w dostawie ciepła może potrwać do 13 października, ze względu na jakieś opóźnienia w dostawie zamówionego sprzętu. W ubiegłym tygodniu zajęcia odbywały się normalnie. Po weekendzie jednak temperatura w szkole spadła. Dzisiejsze pomiary temperatury w salach lekcyjnych wskazały 17-18 st.C. W związku z tym podjąłem decyzję o zawieszeniu zajęć lekcyjnych w dniu 10 października. O tym fakcie powiadomiliśmy rodziców poprzez system „Librus”, informacje od wychowawców i informację na tablicy ogłoszeń przy wejściu do szkoły.  Według zapewnień pracowników spółki ( prezes nie był dostępny pod telefonem) w środę powinniśmy już mieć ogrzewanie. Jeżeli jednak niska temperatura się utrzyma, będę zmuszony zawiesić zajęcia w dniu kolejnym – tłumaczy powody swojej decyzji dyrektor Lempek.

Tego remontu prezes PEC nie zapowiedział wcześniej, pismo otrzymałem już po fakcie odcięcia dopływu ciepła, ale i tak szkoła nie ma żadnego alternatywnego systemu ogrzewania. Przepraszam rodziców za utrudnienia, ale to nie z winy szkoły. Wynika to z troski o dzieci – dodaje dyrektor.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

25 - liczba komentarzy w artykule "W Szkole Podstawowej nr 7 jest zimno. Dziś zajęcia lekcyjne są odwołane"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
matka
Gość

Przecież pan Przybyłek to już emeryt, wiele lat był przewodniczącym rady PECu, w jedną trąbkę zawsze grał z Kowalewskim. Pozbyli się poprzedniego prezesa. Nawet facet nie jest z Mławy. Ratusz widać lubi obsadzać dyrektorskie stołki ludźmi spoza…(dyrektor MOPSu), a mławianie szukają pracy….

Palacz w kotlowni
Gość

Proszę chwilowo o spokój, gdyż ADM do mnie dzwoni! Słucham pani kierowniczko. Tak jest.Pani kierowniczko. Pani kierowniczko, ja to wszystko rozumiem. Ja rozumiem, że wam jest zimno, ale jak jest zima to musi być zimno, tak? Pani kierowniczko, takie jest odwieczne prawo natury! Czy ja palę? Pani kierowniczko! Ja palę przez cały czas! Na okrągło! Nie no, nie ma za co. Moje uszanowanie dla pani kierowniczki! Moje uszanowanie!” Mamy w Mławie Bareję, to fakt.

rodzic
Gość

Byłem w szkole odbieralem dziecko i duża część dzieci biegała po korytarzu na koszulkę. A tu nagle jeden dzień nie grzeją i od razu paraliż. Nie ma aż takich mrozów żeby od razu odwoływać zajęcia.

Smle
Gość

Proponuję aby rodzice dzieci skierowali do Prezesa PEC żądanie zwroty pieniędzy za poniesiony koszt opieki nad dziećmi. Tak jest jeżeli jest się uzależniony od dostawcy ciepła przez niesolidną firmę. Przyczyna takiej sytuacji nieumiejętność odpowiedniego kierowania przedsiębiorstwem, może pan prezes nie wie, że takie remonty wykonuje się w trakcie wakacji. Mam nadzieję, że pan Burmistrz wyciągnie odpowiednie konsekwencje dyscyplinarne w stosunku do osób winnych.

Nauczyciel
Gość

Panie Przybylek chyba pora ze sceny zjeść. Panie burmistrzu czy ten pan nie powinien być już na emeryturze? 68lat to chyba temu prezesowi juz podziekujemy.

Tink more
Gość

tak tak, możecie sobie marzyć o zejściu ze sceny pana Przybyłka, tak samo jak marzyło się zejście ze sceny pani dyrektor od kultury – pamiętajcie: protegowani burmistrza są nietykalni!

mławianin
Gość

Marzyć dobra rzecz, ale marzenia mogą przybrać realne kształty, wyborach 2018, zmieniamy Włodarza i całą Radę, i poprzez dobry wybór przy okazji zmienimy całe to otoczenie „byłego Burmistrza”, piszę w czasie przeszłym bo mam nadzieje że tak będzie.

wpDiscuz