Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Szkole Podstawowej nr 7 jest zimno. Dziś zajęcia lekcyjne są odwołane


Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 7 nie przychodzą dziś do szkoły. Decyzję o zawieszeniu zajęć szkolnych podjął dyrektor Mariusz Lempek ze względu na niską temperaturę panującą w lekcyjnych salach. Okazuje się, że  szkoła nie jest już ogrzewana od prawie tygodnia. Dlaczego?


Powodem zimna w szkole wcale nie jest jakiś miejscowy kataklizm pogodowy. Nie chodzi również o brak pieniędzy na ogrzewanie w budżecie placówki. I nie jest też tak, że szkoła ma jakieś zaległości płatnicze.  Do sytuacji doszło na skutek jednostronnej decyzji prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Mławie o wymianie urządzeń węzła ciepłowniczego, z którego ogrzewana jest szkoła. Informacja o zawieszeniu zajęć z dnia na dzień oznacza – przynajmniej dla niektórych rodziców – duże kłopoty i konieczność zorganizowania opieki nad dzieckiem.

– Na początku ubiegłego tygodnia odwiedził mnie prezes PEC Jan Przybyłek i poinformował, że  spółka przystępuje do wymiany węzła ciepłowniczego i otrzymam w tej sprawie oficjalne pismo. Z pisma, które wpłynęło następnego dnia dowiedziałem się, że przerwa w dostawie ciepła może potrwać do 13 października, ze względu na jakieś opóźnienia w dostawie zamówionego sprzętu. W ubiegłym tygodniu zajęcia odbywały się normalnie. Po weekendzie jednak temperatura w szkole spadła. Dzisiejsze pomiary temperatury w salach lekcyjnych wskazały 17-18 st.C. W związku z tym podjąłem decyzję o zawieszeniu zajęć lekcyjnych w dniu 10 października. O tym fakcie powiadomiliśmy rodziców poprzez system „Librus”, informacje od wychowawców i informację na tablicy ogłoszeń przy wejściu do szkoły.  Według zapewnień pracowników spółki ( prezes nie był dostępny pod telefonem) w środę powinniśmy już mieć ogrzewanie. Jeżeli jednak niska temperatura się utrzyma, będę zmuszony zawiesić zajęcia w dniu kolejnym – tłumaczy powody swojej decyzji dyrektor Lempek.

Tego remontu prezes PEC nie zapowiedział wcześniej, pismo otrzymałem już po fakcie odcięcia dopływu ciepła, ale i tak szkoła nie ma żadnego alternatywnego systemu ogrzewania. Przepraszam rodziców za utrudnienia, ale to nie z winy szkoły. Wynika to z troski o dzieci – dodaje dyrektor.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
25 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
matka
matka
4 lata temu

Przecież pan Przybyłek to już emeryt, wiele lat był przewodniczącym rady PECu, w jedną trąbkę zawsze grał z Kowalewskim. Pozbyli się poprzedniego prezesa. Nawet facet nie jest z Mławy. Ratusz widać lubi obsadzać dyrektorskie stołki ludźmi spoza…(dyrektor MOPSu), a mławianie szukają pracy….

Palacz w kotlowni
Palacz w kotlowni
4 lata temu

Proszę chwilowo o spokój, gdyż ADM do mnie dzwoni! Słucham pani kierowniczko. Tak jest.Pani kierowniczko. Pani kierowniczko, ja to wszystko rozumiem. Ja rozumiem, że wam jest zimno, ale jak jest zima to musi być zimno, tak? Pani kierowniczko, takie jest odwieczne prawo natury! Czy ja palę? Pani kierowniczko! Ja palę przez cały czas! Na okrągło! Nie no, nie ma za co. Moje uszanowanie dla pani kierowniczki! Moje uszanowanie!” Mamy w Mławie Bareję, to fakt.

rodzic
rodzic
4 lata temu

Byłem w szkole odbieralem dziecko i duża część dzieci biegała po korytarzu na koszulkę. A tu nagle jeden dzień nie grzeją i od razu paraliż. Nie ma aż takich mrozów żeby od razu odwoływać zajęcia.

Smle
Smle
4 lata temu

Proponuję aby rodzice dzieci skierowali do Prezesa PEC żądanie zwroty pieniędzy za poniesiony koszt opieki nad dziećmi. Tak jest jeżeli jest się uzależniony od dostawcy ciepła przez niesolidną firmę. Przyczyna takiej sytuacji nieumiejętność odpowiedniego kierowania przedsiębiorstwem, może pan prezes nie wie, że takie remonty wykonuje się w trakcie wakacji. Mam nadzieję, że pan Burmistrz wyciągnie odpowiednie konsekwencje dyscyplinarne w stosunku do osób winnych.

Nauczyciel
Nauczyciel
4 lata temu

Panie Przybylek chyba pora ze sceny zjeść. Panie burmistrzu czy ten pan nie powinien być już na emeryturze? 68lat to chyba temu prezesowi juz podziekujemy.

Tink more
Tink more
4 lata temu
Reply to  Nauczyciel

tak tak, możecie sobie marzyć o zejściu ze sceny pana Przybyłka, tak samo jak marzyło się zejście ze sceny pani dyrektor od kultury – pamiętajcie: protegowani burmistrza są nietykalni!

mławianin
mławianin
4 lata temu
Reply to  Tink more

Marzyć dobra rzecz, ale marzenia mogą przybrać realne kształty, wyborach 2018, zmieniamy Włodarza i całą Radę, i poprzez dobry wybór przy okazji zmienimy całe to otoczenie „byłego Burmistrza”, piszę w czasie przeszłym bo mam nadzieje że tak będzie.

Rodzic
Rodzic
4 lata temu

Czy Pan Jan Przybyłek może wytłumaczyć czemu wymiana węzła ciepłowniczego nie została zaplanowana wcześniej? Czemu Pan naraża zdrowie dzieci i pracowników szkoły? Czy u Pana w miejscu pracy również panuje 17-18 stopni?

Ojciec
Ojciec
4 lata temu

Moje dzieci są chore. W szkole zimno teraz muszę wziąć urlop aby zostać z dziećmi w domu.
Gdzie ten prezes ma rozum aby w okresie grzewczym robić remonty?!
Powinno się odwołać takiego prezesa!!!!!

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Ojciec

Gdzie prezes PEC ma rozum? – ha, wiadomo gdzie… o ile go w ogóle ma… 😀

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Ojciec

PS. ALE DYPLOM OD BURMISTRZA DOSTAŁ ZA WKŁAD W… KULTURĘ

mławianin
mławianin
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarząbek—i co się tak dziwisz u tej Władzy to norma, nagradzają tylko swoich klakierów

Mama3
Mama3
4 lata temu

W środę też nie ma zajęć….

Jerzy
Jerzy
4 lata temu

Gdzie prezes pecu miał rozum, żeby zdecydować się na remont w okresie grzewczym?! Pytam co stało na przeszkodzie żeby wykonać ten remont od marca do września?! Panie burmistrzu proszę pochylić się nad tym tematem, to niedopuszczalne aby 1000 dzieciaków siedziało od tygodnia w zimnej szkole.

mławianin
mławianin
4 lata temu
Reply to  Jerzy

Jerzy Pan Burmistrz tak się pochylił nad tematem, że Pan Prezes dostał na wielkiej gali DYPLOM. I to jest wykładnik pracy DOBREJ MŁAWSKIEJ ZMIANY, a czy my mławianie potrafimy jeszcze dać dobrą zmianę w 2018, i kartką wyborczą dać odpocząć tym Panom.

Mama
Mama
4 lata temu

moje dzieci już chore.niestety ……

c złonek
c złonek
4 lata temu
Reply to  Mama

słabawe chyba jakieś, używaj suplementów na wzmocnienie

Mama
Mama
4 lata temu
Reply to  c złonek

wcale nie słabawe, ponad rok nie chorowały, ale takie warunki w szkole zaowocowały

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Remont węzła ciepłowniczego w październiku? – ktoś tu upadł na głowę.
Czy ten prezes ma coś z głową nie tak?
No ładnie, panie burmistrzu, ładnie, to przecież pana protegowany, to pan usunął popr4zedniego, żeby stołek zajął obecny.
Co teraz pan proponuje? – rodzice dzieciaków z tej szkoły winni panu i temu prezesowi naliczyć koszty opieki nad dzieckiem, które nie może iść do szkoły i powinniście to panowie pokryć z własnych kieszeni (współodpowiedzialność)

JFK
JFK
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Hej urzednikoradny a co to za minus Jarząbek ma rację jak nie pałeczki w wodzie to brak ogrzewania

Ktos
Ktos
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Zdjal poprzedniego, zeby starego dziada wsadzic.Pewnie jakis pociot.Oni lubia sie dekorowac, dziekowac, wywyzszac, jak dzis dziekowali sobie za nalot na ;Mlawe.Smiechu warte!!!!Igrzyska zamiast chleba.

Pioter
Pioter
4 lata temu

Fajnie przecież były całe wakacje

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Pioter

Wakacje to mało, okres grzewczy skończył się bodajże w kwietniu. Panu prezesowi chyba pomieszały się pory roku, a może wrócił rozgrzany z urlopu w egzotycznych krajach

jadwiga
jadwiga
4 lata temu

Co to za prezes? Prezesowi PEC-u już dziękujemy….

mławianin
mławianin
4 lata temu
Reply to  jadwiga

Możesz sobie dziękować, to i tak do nikogo nie dotrze. To jest właśnie mławska dobra zmiana, jeden fachowiec „spieprzył ” drogę w Morawach, a drugi specjalista remont instalacji ciepłowniczej robi w Pazdzierniku. I wszystko jest okey ,jedziemy dalej z tym bałaganem. Pewnie zrobił wszystkim na złość bo nie dali mu czerwonego jabłka. I tu nasuwa się pytanie do Pani Rzecznik Ratusza, co Pani na to czy Pani w ogóle odwiedza mławskie portale??

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x