Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Policja zatrzymała trzech kierowców „na podwójnym gazie”


Mławscy policjanci podsumowali weekend na drogach pow. mławskiego. Patrole sprawdziły stan trzeźwości ponad 320 kierowców, zatrzymano 3 nietrzeźwych za kierownicą. Mandatami ukarano  70 kierujących i  11 pieszych. Tuż przed weekendem, doszło do wypadku drogowego, w którym ranne zostały 2 osoby.

KSP Mława nabór

W piątek wieczorem, tuż po godz. 18:00, na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Wiśniewo, patrol policji zatrzymał kierującego samochodem marki Opel Astra. Łukasz S. lat 36, mieszkaniec pow. mławskiego w organizmie miał ponad 2,20 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie

W sobotę o godz. 18:55 w Szreńsku, patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Nissan Primera. Andrzej K. lat 28, mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 2,30 promila alkoholu. Czynności prowadzi posterunek policji w Szreńsku.

W niedzielę o godz. 11:20 w Wojnówce patrol policji zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem marki Opel Movano, który podczas manewru zawracania zjechał z drogi do rowu. Nietrzeźwym kierowcą okazał się 37- letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,60 promila alkoholu. Trafił do mławskiego aresztu. Trwają czynności policji.

Policja przypomina, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem innego środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres 3 lat oraz kara grzywny w wysokości od 5 tys. zł.

Policjanci apelują także o przekazywanie informacji dotyczących nietrzeźwych za kierownicą oraz piratów drogowych. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 997 lub 112  i powiadomić policję – chociażby anonimowo.

źródło: st.asp. Anna Pawłowska oficer prasowy KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz