Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Strzegowo. Król ziemniak na kilkadziesiąt sposobów


Święto Ziemniaka to impreza kulinarna organizowana corocznie przez Gminny Ośrodek Kultury w Strzegowie.  I choć nie pojawiały się na niej jeszcze sławy kulinarne znane z telewizyjnego ekranu, to panie z kół gospodyń doskonale wiedzą jak przyrządzić tradycyjne i smakowite potrawy z bulw tej od dawna stosowanej w polskiej kuchni rośliny.


Za ich sprawą na stołach pojawiło się kilkadziesiąt potraw, których podstawą były ziemniaki. Bugaje,  placki, kopytka, zapiekanki a nawet pączki, każda potrawa przyrządzona według własnej receptury. Tak więc jury mające oceniać potrawy, by wybrać te najlepsze godne nagrody,  miało bardzo trudne zadanie. Osąd jury był więc iście salomonowy, nagrody pieniężne (400 zł) trafiły do każdego koła gospodyń, choć każde koło otrzymało ją za inną potrawę.

Nagrody otrzymali:

Klub Sympatyków Czarnocina – za zapiekankę ziemniaczaną
Koło Gospodyń Wiejskich z Dąbrowy – za kiszkę ziemniaczaną
Koło Gospodyń Wiejskich z Giżyna – za pączki ziemniaczane
Koło Gospodyń Wiejskich z Mdzewa – za ziemniaki zapiekane i skrzydełka w miodzie
Koło Gospodyń Wiejskich z Syberii – placki po zbójnicku
Uniwersytet Trzeciego Wieku ze Strzegowa – za wieniec ziemniaczany
Koło Gospodyń Wiejskich ze Strzegowa – za najlepszego bugaja

red.

fot. GOK Strzegowo

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x