Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zalewem Ruda zawładnęli kolarze. Ponad 600 zawodników


Malownicze tereny wokół Zalewu Ruda były areną kolarskich zmagań z cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Do rywalizacji przystąpiło ponad sześciuset zawodników. Liczba przejechanych kilometrów zależała od wyboru dystansu. Najkrótszy odcinek Hobby liczył siedem kilometrów.


Na takie wyzwanie zdecydowało się  troje zawodników z Mławy. Najwyżej sklasyfikowany został Hadrian Gruszewski. Pięćdziesiąty ósmy w klasyfikacji generalnej – wyprzedził m.in. swoją siostrę Zuzannę (71. miejsce) oraz Antoninę Karol (112).

Najliczniej spośród wszystkich dystansów został przez naszych reprezentantów obsadzony Fit. Na przejechanie 24 kilometrów zdecydowało się dziewięciu śmiałków. Najlepiej poszło Wojciechowi Jędrusikowi, trzydziestemu drugiemu zawodnikowi w generalnym zestawieniu. Wyprzedził Andrzeja Klimka (37. miejsce), Janusza Iwańskiego (45 miejsce), Łukasza Rykowskiego (75 miejsce), Sebastiana Kwiecińskiego (144 miejsce), Piotra Muszyńskiego (202 miejsce), Grzegorza Pyłko (205 miejsce), Jakuba Chyla (229 miejsce) i Piotra Nowodczyńskiego (236 miejsce).

Na Mega (49 kilometrów) ścigał się Janusz Jastrzębowski  – sto dziewiętnasty w ogólnej hierarchii. Natomiast na Giga (73 kilometrów) wyruszył Bartosz Grędziński. Do zrealizowania miał ważne cele – triumf w Pucharze Mazowsza oraz sięgnięcie po czwarty z rzędu Złoty Pierścień Mławy (wręczany zwycięzcy najdłuższego odcinka).

Rywale jednak nie zamierzali odpuścić. W pewnym momencie do przodu wysforowali się Michał Wyżlic i Kamil Kuszmider. Strat nie udało się nadrobić, ostatecznie nasz zawodnik przekroczył linię mety na piątym miejscu. Puchar naszego województwa, a przy okazji też najważniejszą kolarską nagrodę w powiecie zgarnął Wyżlic. Na pocieszenie naszemu zawodnikowi pozostał triumf w kategorii wiekowej GM2.

RS

« 1 z 6 »
« 1 z 6 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x