Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szymon Chmielewski Michał Pol kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Trujące ciastka dla dzieci trafiły do sprzedaży. Natychmiast je zniszcz


Do sprzedaży na polskim rynku trafiły niebezpieczne ciastka przeznaczone dla małych dzieci. Zawierają toksyczną, rakotwórczą substancję. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega potencjalnych konsumentów.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed ciastkami „Belkorn Biskids 6+”. W tych produkowanych w Belgii przekąskach dla niemowląt powyżej 6 miesiąca życia wykryty został niedopuszczalnie wysoki poziom akrylamidu. To substancja przyczyniająca się m.in. do występowania m.in. nowotworów przewodu pokarmowego oraz uszkadzająca układ nerwowy.

Producent wystosował ostrzeżenie publiczne skierowane do konsumentów, zamieszczone na stronie internetowej władz Belgii. Odbiorca w Polsce został powiadomiony przez firmę: CRV Corthouts NV o konieczności wycofania ww. produktu z obrotu handlowego, jednak do tego czasu cała kwestionowana partia została sprzedana kolejnym odbiorcom. Chodzi tu o  partię „Belkorn” Biskids 6+ with appleconcentrate, no added sugar, 150 g” oznaczoną jako 171401 (data minimalnej trwałości 03/04/2018).

Produkt nie powinien być spożywany przez konsumentów, szczególnie przez dzieci, z uwagi na stwierdzony wysoki poziom akryloamidu. Można go zwrócić do miejsca zakupu lub zniszczyć.

Akrylamid pojawia się tam, gdzie jedzenie poddawane jest obróbce termicznej. Szczególnie, gdy bogate w skrobię produkty smażone są na głębokim tłuszczu albo pieczone. Dlatego najwięcej mają go frytki, czipsy ziemniaczane, kawa oraz pieczywo, ciastka i herbatniki.

źródło: GIS

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
El.a

„Zawartość akrylamidu w pożywieniu przygotowywanym w domu jest minimalna w porównaniu do produkcji przemysłowej lub prowadzonej w restauracjach.”

konsument

Mniaaaam. Nie ma to jak zagraniczne…

smacznego

jak nie jaja to woda jak nie woda to ciastka i to jeszcze dla maluchów 🙁 szczególnie dobra informacja dla tych rodziców, których pociechy już niestety dawno przerobiły temat. same buble w tych sklepach.