Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

SP nr 7. Dary jesieni, które wyjdą na zdrowie


Każda pora roku ma swoje skarby, tak samo jest z jesienią. Warzywa i owoce, jakie możemy znaleźć w tym czasie w naszych ogrodach, na polach i w lesie, to dary jesieni. Owe skarby, są cudownym pokarmem dla naszego organizmu, zaspokajają wszelakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami szkolnych kół PCK i LOP przygotowali wystawę pod hasłem ,,Dary jesieni.

KSP Mława nabór

Dzieci i dorośli mieli okazję obejrzeć bogactwo tej pięknej pory roku. Na wystawie mogliśmy zobaczyć na własne oczy, dotknąć własnymi rękami, posmakować i powąchać owoce i warzywa znane i mniej znane, zioła i kwiaty. Ekspozycja została wzbogacona ulotkami promującymi walory smakowe i zdrowotne warzyw i owoców. Zawierały one informacje na temat witamin, błonnika oraz składników mineralnych, które dostarczamy organizmowi jedząc dary jesieni. Nauczyciele przeprowadzili zajęcia lekcyjne wykorzystując zgromadzone okazy warzyw i owoców. Zaś krótkie rymowane wierszyki pozwalały dzieciom sprawdzić znajomość bogactwa ogrodów owocowo – warzywnych np. ,,Dobra gotowana, dobra i surowa, choć nie pomarańcza jest pomarańczowa. Mamy nadzieję, że ta akcja pomaga dzieciom zrozumieć, że zdrowie każdego z nas, w dużej mierze zależy od tego, co zjadamy.

źródło i fot. SP nr 7

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz