Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Nowa nwestycja Osiedle Kameralne Mława GSM Investment
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

SP nr 7. Dary jesieni, które wyjdą na zdrowie


Każda pora roku ma swoje skarby, tak samo jest z jesienią. Warzywa i owoce, jakie możemy znaleźć w tym czasie w naszych ogrodach, na polach i w lesie, to dary jesieni. Owe skarby, są cudownym pokarmem dla naszego organizmu, zaspokajają wszelakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami szkolnych kół PCK i LOP przygotowali wystawę pod hasłem ,,Dary jesieni.

Słoneczne ogrody Mława

Dzieci i dorośli mieli okazję obejrzeć bogactwo tej pięknej pory roku. Na wystawie mogliśmy zobaczyć na własne oczy, dotknąć własnymi rękami, posmakować i powąchać owoce i warzywa znane i mniej znane, zioła i kwiaty. Ekspozycja została wzbogacona ulotkami promującymi walory smakowe i zdrowotne warzyw i owoców. Zawierały one informacje na temat witamin, błonnika oraz składników mineralnych, które dostarczamy organizmowi jedząc dary jesieni. Nauczyciele przeprowadzili zajęcia lekcyjne wykorzystując zgromadzone okazy warzyw i owoców. Zaś krótkie rymowane wierszyki pozwalały dzieciom sprawdzić znajomość bogactwa ogrodów owocowo – warzywnych np. ,,Dobra gotowana, dobra i surowa, choć nie pomarańcza jest pomarańczowa. Mamy nadzieję, że ta akcja pomaga dzieciom zrozumieć, że zdrowie każdego z nas, w dużej mierze zależy od tego, co zjadamy.

źródło i fot. SP nr 7

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500