Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Bakterie coli w wodzie jednej z mławskich szkół


Rutynowe badania prowadzone w ubiegłym tygodniu przez Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Mławie w próbce wody pobranej w Szkole Podstawowej nr 2 wykazały obecność niewielkiej ilości bakterii coli. Podjęto działania polegające na przepłukaniu wewnętrznej instalacji wodnej. Czynności okazały się skuteczne. Powtórne badania nie wykazało już obecności bakterii w wodzie.

KSP Mława nabór

– Stale monitorujemy stan wody na terenie Mławy. Akurat w tej szkole znajduje się też punkt monitoringowy i woda badana jest systematycznie. Pierwsze badanie wykazało nieznaczną ilość bakterii w wodzie pobranej z punktu kontrolnego. Jednak bakterie coli nie pojawiły się w próbkach wody pobranych w tym dniu z żadnego innego punktu monitoringowego. Spółka Wod-Kan w porozumieniu z nami ustaliła, że podjęte zostaną działania polegające na przepłukaniu wewnętrznej sieci wodociągowej w obiekcie. Powtórne badanie wykonane w końcu ubiegłego tygodnia jest dobre, nie wykazało już obecności bakterii w próbce – informuje Ewa Sztuba dyrektor PSSE w Mławie.

– Trudno ustalić skąd się wzięły bakterie. Mogły się zebrać w wodzie gdzieś zalegającej w kranie. Mogły się oderwać z wnętrza rur na skutek chwilowej różnicy ciśnień – dodaje dyrektor Sztuba.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

11 - liczba komentarzy w artykule "Bakterie coli w wodzie jednej z mławskich szkół"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
WALA
Gość

kto pozwala na piastowanie takiego stanowiska ludziom nieodpowiedzialnym?

JFK
Gość

Zgadnij

ANONIM
Gość

A dlaczego codziennik nie napisał sprostowania że to błąd pani która sprawdzała próbki wykazał te bakterie i tak naprawdę w wodzie nic nie było ?? A co do złego samopoczucia waszych dzieci najsłabsze objawy to ostre zatrucie i jeszcze gorsze biegunki więc sprawdźcie czy dzieciaki zamiast jabłek i sałaty po kryjomu nie podjadają ciastek i chipsów

JFK
Gość

Szanowny urzednikoradny nie wybielaj sytuacji
Nawet Pani dyrektor nie twierdzi ze to bład
Wiec skad ta wiedza?
3 dni zajeło wam wymyslenie tej narracji
Brawo ….

Jarząbek
Gość

A skąd się wzięły te bakterie we wnętrzu rur, Pani Sztuba?
Jak Pani wyjaśnia, to niech Pani wyjaśnia to czytelnie dla wszystkich i do końca.
Bakteria coli nie bierze się tak po prostu z wody, co się dzieje w wodociągach??
Może w całej Mławie jest ten sam problem? może wszyscy pijemy wodę z bakterią coli?
To nie opady zanieczyszczają ujęcie bakterią coli, tylko to, co woda niesie ze sobą. – z deszczówką prawdopodobnie spływa gnojowica lub ścieki z nielegalnych szamb (w Mławie to drugie bardziej prawdopodobne)

Kasia
Gość

I codziennie jest jemu nie dobrze.Czemu dopiero teraz wychodzi to na swiatlo dzienne.Powierzylismy dzieci,przenieslismy z innych szkol a tu bakteria coli

Kasia
Gość

To juz wiem czemu dziecko przychodzi codziennie z bolem brzucha

wpDiscuz