Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Bakterie coli w wodzie jednej z mławskich szkół


Rutynowe badania prowadzone w ubiegłym tygodniu przez Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Mławie w próbce wody pobranej w Szkole Podstawowej nr 2 wykazały obecność niewielkiej ilości bakterii coli. Podjęto działania polegające na przepłukaniu wewnętrznej instalacji wodnej. Czynności okazały się skuteczne. Powtórne badania nie wykazało już obecności bakterii w wodzie.


– Stale monitorujemy stan wody na terenie Mławy. Akurat w tej szkole znajduje się też punkt monitoringowy i woda badana jest systematycznie. Pierwsze badanie wykazało nieznaczną ilość bakterii w wodzie pobranej z punktu kontrolnego. Jednak bakterie coli nie pojawiły się w próbkach wody pobranych w tym dniu z żadnego innego punktu monitoringowego. Spółka Wod-Kan w porozumieniu z nami ustaliła, że podjęte zostaną działania polegające na przepłukaniu wewnętrznej sieci wodociągowej w obiekcie. Powtórne badanie wykonane w końcu ubiegłego tygodnia jest dobre, nie wykazało już obecności bakterii w próbce – informuje Ewa Sztuba dyrektor PSSE w Mławie.

– Trudno ustalić skąd się wzięły bakterie. Mogły się zebrać w wodzie gdzieś zalegającej w kranie. Mogły się oderwać z wnętrza rur na skutek chwilowej różnicy ciśnień – dodaje dyrektor Sztuba.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
WALA
WALA
4 lata temu

kto pozwala na piastowanie takiego stanowiska ludziom nieodpowiedzialnym?

JFK
JFK
4 lata temu
Reply to  WALA

Zgadnij

ANONIM
ANONIM
4 lata temu

A dlaczego codziennik nie napisał sprostowania że to błąd pani która sprawdzała próbki wykazał te bakterie i tak naprawdę w wodzie nic nie było ?? A co do złego samopoczucia waszych dzieci najsłabsze objawy to ostre zatrucie i jeszcze gorsze biegunki więc sprawdźcie czy dzieciaki zamiast jabłek i sałaty po kryjomu nie podjadają ciastek i chipsów

JFK
JFK
4 lata temu
Reply to  ANONIM

Szanowny urzednikoradny nie wybielaj sytuacji
Nawet Pani dyrektor nie twierdzi ze to bład
Wiec skad ta wiedza?
3 dni zajeło wam wymyslenie tej narracji
Brawo ….

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

A skąd się wzięły te bakterie we wnętrzu rur, Pani Sztuba?
Jak Pani wyjaśnia, to niech Pani wyjaśnia to czytelnie dla wszystkich i do końca.
Bakteria coli nie bierze się tak po prostu z wody, co się dzieje w wodociągach??
Może w całej Mławie jest ten sam problem? może wszyscy pijemy wodę z bakterią coli?
To nie opady zanieczyszczają ujęcie bakterią coli, tylko to, co woda niesie ze sobą. – z deszczówką prawdopodobnie spływa gnojowica lub ścieki z nielegalnych szamb (w Mławie to drugie bardziej prawdopodobne)

Kasia
Kasia
4 lata temu

I codziennie jest jemu nie dobrze.Czemu dopiero teraz wychodzi to na swiatlo dzienne.Powierzylismy dzieci,przenieslismy z innych szkol a tu bakteria coli

Kasia
Kasia
4 lata temu

To juz wiem czemu dziecko przychodzi codziennie z bolem brzucha

Na_zdrowie
Na_zdrowie
4 lata temu

Jajo z fipronilem przegryźć ciachem z akrylamidem i popić wodą z domieszką coli.

Wan_ila
Wan_ila
4 lata temu

a może mamy syf w sieci…czyżbym wyczuwała w wypowiedzi pani Ewy obronę mławskich wodociągów?

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Wan_ila

Już ulrywanie tego 2 tygodnie jest.dziwne

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

A dlaczego dopiero dziś pani tą wiedzę upowszechnia co to …… Jest a wie Pani ilr dzieci miało obiawy zatrucia no ładnie

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x