Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

To już przesądzone. Mistrzostwa świata odbędą się w Mławie


Mistrzostwa Świata w warcabach 64 – polowych osób niepełnosprawnych odbędą się w Mławie. Stosowną umowę o współpracy przy organizacji tych mistrzostw podpisał Międzynarodowy Komitet Warcabowy Niepełnosprawnych ( IDCD) którego szefem jest Leszek Pętlicki oraz Mławska Hala Sportowa. Planowany termin mistrzostw, to koniec sierpnia 2018 roku.


Impreza takiej rangi to duża nobilitacja dla miasta, ale również docenienie roli i siły naszych warcabistów. Warto tu przypomnieć, że warcabiści powiatu mławskiego odnoszą znaczące sukcesy w tej dyscyplinie w skali ogólnopolskiej ale też  światowej, jak choćby tegoroczne sukcesy w kategorii „spesholimpic” mławskiego warcabisty Zenka Mieszkowskiego na Mistrzostwach Świata w Kranevie (Bułgaria).

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
46 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
EKOnomia
EKOnomia
5 lata temu

Jakim trzeba być sfrustrowanym człowiekiem oby pisać tak źle o innych bez jakiegokolwiek pokrycia, popróbuj się zmienić, popracuj nad sobą zrób coś pozytywnego dla tego społeczeństwa, może zostaniesz zauważony i w końcu z negatywności przeobrazisz się w pozytyw. Czego tobie życzę z całego serca.

Wacek
Wacek
5 lata temu

Do E.M. Nikt nie musi bronić dyrektora bo broni się sam. Idź na Halę i zobacz jak wydawane są publiczne pieniądze to może się czegoś nauczysz…Zobacz jak Hala wygląda dziś a jak wyglądała niecałe 2 lata tamu, jak wyglądają boiska przed Halą, jakie nowe dyscypliny się na niej pojawiły. Idź porozmawiaj z dyrektorem a zmienisz zdanie a to, że dyrektor nie da zarobić cwaniakom z miasta w pełni popieram…

Do Wacek
Do Wacek
5 lata temu
Reply to  Wacek

Jakie nowe dyscypliny się pojawiły i co się zmieniło w hali prócz nowego oświetlenia, ktore i tak by tam w końcu trafiło? Czy sugerujesz, ze poprzedni dyrektor nie zajmował się właściwie obiektem i aby temu zapobiec awansowano go na sekretarza ?

Wacek
Wacek
5 lata temu
Reply to  Do Wacek

Oświetlenie samo by trafiło?? Potrafisz mnie rozbawić…To że obecny dyrektor odwala kawał dobrej roboty wie już prawie każdy oprócz grupy zazdrośników, która była jest i będzie…ot taka Mława

do Wacka
do Wacka
5 lata temu
Reply to  Wacek

do Wacek Ty chyba naprawdę nie wiesz na jakiej zasadzie to się odbywa 🙂 obecny Dyrektor hali to jak wszyscy wiedzą zięć jednego Skarbnika który ma duży wpływ na to jak są rozdzielane środki!!! z stąd nowe oświetlenie które wymagało już faktycznie zmiany!!!Proszę konkretnie co takiego wspaniałego na rzecz sportu w Mławie zrobił ów dyrektor??

Wacek
Wacek
5 lata temu
Reply to  do Wacka

Na pewno więcej niż Ty Haha…

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  do Wacka

Co takiego zrobił ów Dyrektor hali –nul–zero, zrobił wiele bo został zięciem Przewodniczącego Rady Powiatu, i Skarbnika Miasta Pana Henryka Antczaka, to żadna tajemnica./kropka/ Zacznijmy pisać posty otwartym tekstem, Wackowi i wielu innym z pewnością się to nie podoba, wszyscy Ci którzy o tym piszą chcą aby Mława była normalnym miastem, a nie miastem układów. Z tego widać że ten „królik” jest naprawdę mocny, skoro trwa to już ładnych parę lat./kropka/

normal
normal
5 lata temu
Reply to  mławianin

Aaaa, tu Cię boli ☺ Jesteś zły bo nie Ty zostałeś zięciem Antczaka !!!! Już teraz wiem skąd u Ciebie taka nienawiść. Że się wcześniej nie zorientowałem gdy prowadziłeś nierówną polemikę z kos-em i innymi, także że mną. Nierówną, no przegraną !!!! Mławianin, zmień nick bo przynosisz wstyd nazwie naszego miasta.

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  normal

Zawsze zwycięzca, zawsze na piedestale.
Polemika, czy ty wiesz co to słowo oznacza?

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  mławianin

No proszę A JEDNAK PRAWDA WAS W OCZY KOLE, , i dlatego tyle minusów, nie przeszkadza mi to -normal, ale wycinasz numer, to nie jest nienawiść to pisanie faktów których inni się boją a pisanie obrońców Pana H.ANTCZAKA utwierdza mnie tylko w przekonaniu że uderzanie w waszych znajomków to w was wywołuje furie i atak powiem ci tylko jedno, jak mało trzeba być rozgarniętym aby pisać takie bzdury, gorszy wstyd przynoszą naszemu miastu tacy obrońcy jak Ty i wielu innych którzy chcą ukrywać fakty, ale jak się ma korzyści z takiego pisania, to po prostu trzeba tak pisać zgodnie z rozsyłanym szablonem, a nick zmieniam na mławianin-normalny. a to dlatego bo nawiedzonych obrońców jest na tym forum ful.

A.K.
A.K.
5 lata temu
Reply to  mławianin

Ale Ci bidaku spuscili lanie. Widać, że grają zespołowo. Mogliby zachować jeszcze zasadę ,,fair play”. I tak lubię Twoje komentarze. Stary pobiles rekord. Jeszcze nikt nie miał tyle minusów.

E.M.
E.M.
5 lata temu

Czy już cała rodzina zabrała głos w obronie „dyrektora”?

Mławianin
Mławianin
5 lata temu
Reply to  E.M.

Nie chce mi się wierzyć, że ten nieudacznik „dyrektor” ma tak dużo rodzinę, raczej tak jak napisałem to znajomi królika. kropka.

Kamil
Kamil
5 lata temu

DO OLO. Jak zorganizujesz imprezę rangi Mistrzostw Świata, nieważne w co to daj mi znać…Łatwo jest kogoś krytykować…

Olo do Kos
Olo do Kos
5 lata temu

Szanowny Panie, należało w sobotę byc na Pucharze Ziemi Zawkrzeńskiej z udziałem wielu drużyn z Polski. Rozgrywany na dwóch mlawskich halach szkolnych, a w MHS w tym czasie wiatr hulał.!!! Trzeba było posłuchać komentarzy kibiców i drużyn, przemieszczających się pomiedzy obiektami.:) Niestety, nie nadają się do publikacji. Dobrze, ze Mistrzostwa Świata w WARCABACH odbędą się w Mławie ale nie oszukujmy się, ze jest to jakies nadzwyczajne wydarzenie sportowe. Co prawda ten sport uprawia wiecej osob niż skok o tyczce, jednak jest to impreza drugiej klasy, pomimo rangi Mistrzostw Swiata. MHS jest WIZYTÓWKĄ Mlawy i zawody z udziałem zespołów przyjeżdżających z rożnych stron Polski mają się na tej hali odbywać, bo w takim celu została zbudowana z pieniędzy podatników.

kos
kos
5 lata temu
Reply to  Olo do Kos

Jeśli macie do tego człowieka jakieś uwagi to skierujcie do niego bezpośrednio. Nic nie da pisanie na forum. Żeby było jasne, ja go nie bronię ale też nie atakuję bo go po prostu nie znam. Aczkolwiek rozumiem wasze wzburzenie. To tak samo jak z naszym burmistrzem. Często czytam tu lub u konkurencji nieprzychylne komentarze, że słaby, że dwulicowy, fałszywy a potem mieszkańcy idą na głosowanie i Kowalewski wygrywa. Jakim cudem? Bo wszyscy odważni są tylko tu – na forum, gdzie nikt nie wie kto jest kim……A jeśli nie chodzą na głosowanie jego przeciwnicy to ich problem…. Pozdrawiam

Wacek
Wacek
5 lata temu
Reply to  Olo do Kos

Do OLO: A amatorska siatkówka to impreza I klasy?, rozbawiłeś mnie do łez.Tak się kończy jak ktoś za publiczne pieniądze chce robić własne interesy. To tyle w temacie…

Do Wacek
Do Wacek
5 lata temu
Reply to  Wacek

Przeczytaj jeszcze raz post i wskaż fragment w którym zostało napisane, ze ta siatkówka była imprezą I klasy. Tam jest napisane, ze odbyła się impreza z udziałem drużyn z poza Mlawy, ktore przyjechały z rożnych miast Polski i dlatego taki turniej powinien się odbyć w reprezentacyjnej hali Mławy(MHS), do czego została stworzona. Póki co w Mławie nie ma drużyn, ktore swoim poziomem sportowym Sprostają Twoim wymogom i zagwarantują turniej I klasy. Warcaby są sportem niszowym, tak jak użyty w porównaniu skok o tyczce i wlasnie dlatego nie jest to impreza I klasy. Jednak słuszne jest, z uwagi na charakter reprezentacyjny obiektu, aby te zawody odbyły się wlasnie w nim. Tak jak powinien się w nim odbyć rzeczony turniej siatkówki.

Do Wacek
Do Wacek
5 lata temu
Reply to  Wacek

do Wacek…jakie własne interesy??? turniej o Puchar Ziemi Zawkrzeńskiej miał na celu promocję siatkówki, do turnieju każdy mógł zgłosić drużynę. Z powiatu wystartowało w sumie 5 zespołów, pozostałe to były zespoły z całej Polski (z Gdańska, Warszawy, Płocka, Żuromina w sumie prawie 200 zawodników). Organizator klub Zawkrze postarał się aby turniej pomimo tego że był organizowany na dwóch halach przebiegł szybko i sprawnie. Nie wiem jakie jakie interesy można zrobić na takim turnieju?? Jeśli ktoś uważa że turniej jest komercyjny bo pobiera się wpisowe w wysokości 100zł to nie ma zielonego pojęcia o komercji i organizacji turnieju!! Turniej był sędziowany przez sędziów związkowych co zapewniło rzetelną i profesjonalną obsługę a nie przez przypadkowych ludzi z ulicy jak to jest robione m.in. w PLASie co powoduje wiele problemów a i tu wpisowe nie jest małe w zeszłym roku 700zł!!! Oprócz sędziów każdy klub dostał pamiątkowy puchar, najlepsi zawodnicy wyróżnienia i nagrody rzeczowe. Każdy zespół otrzymał na turniej wodę. Tak więc nie rozumiem wpisu dotyczącego własnych interesów!!! Wracając do MHS to proszę mi przypomieć kiedy odbyła się tam jakaś impreza wyższej rangi sportowej??? Nawet turniej tańca już się tam nie odbywa po tym jak w zeszłym roku za I miejsce była dawana końcówka do karchera 🙂 Prawdą jest że stanowisko na MHSie jest upolitycznione i trafiła tam osoba nie która jest pasjonatem sportu a raczej osoba która potrzebowała pracy i ktoś pomógł jej to załatwić!!!

Wacek
Wacek
5 lata temu
Reply to  Do Wacek

To jak małą wiedzę posiadasz na temat struktur sportu i ich tworzenia świadczy twój pseudo wpis. Jak można porównać jednodniowy turniej z ligą trwającą pół roku? policz sobie ile byś musiał zapłacić za sam wynajem Hali za taki okres? Jesteś złośliwy i tyle. Masz problem i nie możesz sobie z nim dać rady. Poszukaj specjalisty…

do Wacka
do Wacka
5 lata temu
Reply to  Wacek

do Wacka…drogi internauto no można porównywać bo ta liga nawet nie zbliża się swoim poziomem sportowym i organizacyjnym do turnieju. Trwa pół roku bo tak ją organizator rozpisał śmieszne przy 7 zespołach powinna trwać maks 3 miesiące!!! Ilość drużyn faktycznie powala z nóg!!! Jeśli chodzi o wynajem hali to organizatorem ligi jest hala tak więc nie wiem co tu wynajmować a wpisowe jest naprawdę wysokie, w porównaniu Dan-Bud bierze o połowę mniej i liga jest zorganizowana mega profesjonalnie od początku do końca: opieka medyczna, sędziowie z uprawnieniami, atrakcyjne nagrody, każda drużyna jest zadowolona nawet ta co zajmuje ostatnie miejsce!!! Wracając do PLASu sędziowie z ulicy, brak obsługi medycznej, nawet apteczki nie ma do dyspozycji z zamrażaczem i podstawowymi rzeczami,Jeśli chodzi o wynajem hali to godzina wynajmu w Mławie to 80 zł. Rozgrywki trwają 2h w każdą środę co dwa tygodnie czyli 160 zł. Mało tego zespoły grają bez rewanży czyli jeden mecz 🙂 łatwe do kalkulacji!!!! Problemu nie mam bo uważam że hala powinna służyć mieszkańcom Mławy, młodzieży i klubom sportowym. Wracając do MŚ w warcabach to jestem ciekaw ilu mieszkańców Mławy czy powiatu weźmie w tym udział???

Wacek
Wacek
5 lata temu
Reply to  do Wacka

Hahaha dawno takich bredni nie słyszałem…Brak apteczki kto ci za to płaci?? prywatna osoba, prezes? 🙂 Nagrody w Plasie są super a puchary jeszcze lepsze. Zobacz jak puchar dostał Dre-MAr za Plas a jaki za pseudo turniejek….Naucz się liczyć kolego bo słabo to robisz i nie obrażaj ludzi którzy od lat tworzą tę ligę…

do Wacka
do Wacka
5 lata temu
Reply to  Wacek

No jeżeli są super no to fajnie i zobaczymy ile zespołów będzie w tym roku w tej super lidze 🙂

Wacek
Wacek
5 lata temu
Reply to  do Wacka

Hala stwarza możliwości uprawiania sportu czy ktoś z tego korzysta czy nie to indywidualna sprawa…

mławianka
mławianka
5 lata temu

Fantastyczna informacja dla Mławy.

kos
kos
5 lata temu

Ewidentnie mławianinie nie lubisz „fachowca z hali”. Jak akurat go nie znam ale nie przeszkadza mi to w ocenie…. Ciebie, tak, właśnie Ciebie. Spuść z tonu człowieku a prywatną niechęć zaprezentuj przed samym zainteresowanym, bo to co robisz teraz to się nazywa …. Jak ? Zgadłeś !!!! Brak odwagi.

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  kos

kos—-czy ty naprawdę rozumiesz treść mych postów uważam że nie, nie mogę spuścić z tonu, to nie jest sprawą czy tego fachowca z hali lubię czy też nie, ale jeśli ktoś będąc Dyr, obiektu nie potrafi czy też nie umie zorganizować konferencji na której podpisuje się list intencyjny o organizacji mistrzostw świata, i zapomina o takich drobiazgach, co rzuca się nam obserwatorom tego forum, to po prostu to zajście wymaga komentarza, aby ten fachowiec z hali, cokolwiek się nauczył, to żadna niechęć do kogokolwiek aby zwracać uwagę, być może odniesie to jakiś skutek, i może ta impreza będzie zorganizowana wlaściwie, i będzie pamiętal o takich drobiazgach, które mogą stworzyć odpowiedni klimat, z twego postu widać że jesteś tak pojęty jak ten Pan z hali który zapomniał postawić szkło aby można w sposób normalny napić się wody która stoi przed tobą, a więc pij dalej z gwinta inteligencie, bo to ci najlepiej wychodzi,twoimi ocenami naprawdę się nie przejmuje, bo są adekwatne do twego poziomu…

Kamil
Kamil
5 lata temu
Reply to  mławianin

Ogarnij się człowieku bo kompromitujesz się każdym kolejnym swoim wpisem…

Aqua
Aqua
5 lata temu
Reply to  Kamil

Popieram, ten mławianin ma ewidentnie problem z kubkiem.

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Aqua

— z kubkiem nie mam problemu, ale z takimi polemistami jak TY tak!!! i tak jak napisał Marek tego zagadnienia opisywanego w mych postach, nie było na studiach internetowych, a Dyrektor niech dalej czyta, może coś zrozumie, tylko że Dyr. tak jak i tobie nic nie pomoże!!! to są drobne sprawy ale one naprawdę normalnych ludzi rażą i dlatego próbują to swymi wpisami zmienić

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Kamil

wpisów będzie co raz więcej, ale z tego co widzę nie odniesie to żadnego skutku, bo takim tłumokom jak ty nic już nie pomoże, pamiętaj że ze wsi jesteś na wieś wrócisz, i tam będziesz w swym żywiole bo miejskie zwyczaje cie przerastają aby to zrozumieć

kos
kos
5 lata temu
Reply to  mławianin

Zabolało Cię 🙂 Nerwy puściły 🙂 Spójrz na poziom tego co teraz napisałeś i sam się oceń. Nie wiem kto jeszcze Ci postawił minus ale mój jest postawiony z ogromną przyjemnością 🙂 Jestem bardzo pojęty i dlatego nie odpiszę do Ciebie w Twoim stylu. Sam sobie wystawiasz laurkę swoimi postami. Pisząc ”człowiek z hali” zamiast nazwiska przejawiasz właśnie niechęć to tego człowieka. Tak więc nie pisz, że nie jest to przejaw niechęci. Mogłeś jeszcze napisać że zabrakło owoców i ciastek. Przecież prawie na wszystkich konferencjach takowe są. A jeśli chodzi o picie wody to zawsze piję ze szklanki. Nie chodzi mi o to, żebyś przejął się moimi postami bo żeby się przejąć to trzeba najpierw zrozumieć…..

normal
normal
5 lata temu
Reply to  kos

Brawo kos ☺ dobrze odpisałeś człowiekowi od wody.” Mławianinie ” nie kompromituj się…

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  kos

kos—PO TWOICH POSTACH WIDAĆ ŻE TY W OGÓLE NIE WIESZ JAK WYGLĄDA SZKLANKA, i do reszty mych adwersarzy, normal–Kamil–Agua. nie dziwie się waszym postom wszak w remizach, nie było konferencji więc z kąt mieliście się dowiedzieć, jak one wyglądają, dopiero w mieście zaczynacie przecierać oczy a i tak nie wszystko do was trafia, a pokrętność waszych postów polega na tym że nie odnosicie się do meritum spraw poruszanych w mych postach, i jak dyskutować z ludzmi którzy zobaczyli coś po raz pierwszy i po prostu nie wiedzą jak się do tego zabrać, bo u nich w gminie takich zjawisk nie było, dlatego nie dziwią mnie wasze posty bo mądry ludziom wystarczą dwa słowa, a głupim to i referatu mało.

kos
kos
5 lata temu
Reply to  mławianin

W zasadzie nie zasłużył Pan Panie mławianinie na odpowiedź ale odpowiem , jednak krótko. Prosty z Pana człowiek i bardzo zawzięty, którego zdanie musi zawsze być ostatnie i dodatkowo na wierzchu. Po drugie pisze Pan najdłuższe zdania jakie kiedykolwiek widziałem i czytałem. Nie używa Pan prawie wcale kropek. Czasami trudno zrozumieć sens. A najbardziej rozbawił mnie wyraz ”z kąt” 🙂 Człowieku sprawdź jak się to pisze….. Pogrążasz się przy każdym kolejnym poście. Inni, do których napisałeś dali już sobie spokój. Ja też już dam…I nie będę już pisał. Zapraszam do dyskusji przy następnym ciekawym temacie. Jednak było dłużej niż myślałem…..

Mławianin
Mławianin
5 lata temu
Reply to  kos

Nauczycieli miałem dobrych ale nie byli tak światli jak ty a było to w czasach kiedy młokosie ciebie nie było na świecie więc błędy mogą się zdarzyć, odetchnąłem z ulgą że z takim inteligentnym inaczej nie będę musiał już prowadzić polemiki, co można powiedzieć na twój post, WIEŚNIACTWO WSZECH OBECNE. Jeden burak rzuci kamień, a pózniej 20-tu go szuka. A to nie ma nic wspólnego z prawdą.

normal
normal
5 lata temu
Reply to  Mławianin

Mławianinie, ale z Ciebie łeb. Naprawdę wykorzystaj dobre rady. Przestań już pisać.

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  normal

Kierowniczek z Lg, haha ha.
To kiedy kolejny casting?

mławianin
mławianin
5 lata temu

otrzymałem -6 od znawców tematu, może będą dalsze, jeśli tym którzy na mym poście stawiają minusy życzę samych przyjemnych chwil podczas pobytu na mistrzostwach bez szklanek, naprawdę brak wam troszeczkę kultury, widać dla was najlepiej jest jak pijecie z gwinta za stodołą —-A WIĘC SMACZNEGO—SMAKOSZE!!!!

Marek
Marek
5 lata temu
Reply to  mławianin

Tego zagadnienia nie było na studiach internetowych.Nie przeszkadzaj. Dyrektor czyta…..

A.K.
A.K.
5 lata temu
Reply to  Marek

Zaraz studia internetowe. A może Panowie skończyli Kulturę i Sztukę? Oglądałeś ,,Daleko od szosy”?

Marek
Marek
5 lata temu
Reply to  A.K.

Wydział Chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim.

A.K.
A.K.
5 lata temu
Reply to  Marek

Jeśli Jagiellonka to niewątpliwie musi to być Chemia Kryminalistyczna.

pionek
pionek
5 lata temu

Super!!! 🙂

mławianin
mławianin
5 lata temu

A wody proszę się napić prosto z buteleczki, tak będzie wygodniej po co brudzić szklanki, a może ten fachowiec z hali w ogóle nie ma szklanek??? tylko na tym przykładzie można sobie wyobrazić jak będą przygotowane mistrzostwa świata.

damka
damka
5 lata temu
Reply to  mławianin

to jeszcze Pan z hal z kimś wspólpracuje ?

46
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x