Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Park Miejski w Mławie ma nowego – starego patrona


Historia zatoczyła koło i mławski park od kilku dni ma „nowego – starego” patrona. Radni miejscy jednogłośnie postanowili bowiem przywrócić parkowi nazwę funkcjonującą w latach międzywojennych.


Z taką inicjatywą wystąpił zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej. Na sesji rady potrzebę tej zmiany uzasadniał członek zarządu TPZZ i jednocześnie radny miejski Lech Prejs.  – Towarzystwu zależy, aby nazwa ta obowiązywała już podczas tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości – mówił radny.

Podczas głosowania nie było wśród radnych wątpliwości co do słuszności takiego rozwiązania.Podjęta przez radnych uchwała zacznie jednak obowiązywać dopiero w 14 dni po jej opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.

Park miejski w Mławie nosił imię Marszałka Józefa Piłsudskiego od 15 czerwca 1935 r. Po II wojnie światowej jego patronem został ustanowiony Józef Stalin. Po jego śmierci na fali odwilży w 1956 r. nadano mu imię Dąbrowszczaków. W 1990 r. straciła moc uchwała Miejskiej Rady Narodowej w Mławie z 1956 r. i od tamtego czasu park pozostawał bez patrona.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x