Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania


Maksyma antycznego filozofa i podróżnika Demokryta z Abdery głosi, iż „książki są lekarstwem dla umysłu”. Mimo upływu czasu, w dobie audio- i ebooków, słowa te nie straciły nic ze swej aktualności. Książka jest lekarstwem dla umysłu, jest przyjacielem, jest najwspanialszą przygodą, jest kluczem do zrozumienia otaczającego nas świata, wreszcie do zrozumienia samych siebie.


29 września 2017r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Zespół Szkół nr 4 w Mławie włączył się również w akcję propagowania takiej formy lektury – głośnego wspólnego czytania. Tego dnia, z inicjatywy kilku nauczycieli Ekonomika (Joanny Skowronek, Arkadiusza Burchackiego, Elżbiety Kwiatkowskiej), odbyło się spotkanie z lokalną poetką – panią Heleną Grącką. Okazało się, że  „pełne bycie poezji to czytanie jej na głos”. Wiersze pani Heleny (z tomu „Polskie serce”) w naturalnej, niezwykle dojrzałej interpretacji uczniów klas drugich, nabrały nowych znaczeń. Sama poetka nadała im drugie życie – opowiedziała o okolicznościach powstania niektórych utworów, kilka z nich także  przeczytała.

Pani Helena radością życia, optymizmem, otwartością na drugiego człowieka ujęła zarówno młodzież, jak i pedagogów. Jednak bohaterem tego spotkania było przede wszystkim słowo mówione. Tego dnia, w Zespole Szkół nr 4, udało się z lekcji głośnego czytania uczynić wartość nadrzędną. Obcowanie z żywym słowem stało się nie tylko ciekawym doświadczeniem ale również atrakcyjną formą rozwijania wyobraźni, umiejętności słuchania oraz bezcenną pomocą w kształtowaniu takich wartości jak prawda, dobro czy miłość.

źródło i fot. ZS nr 4

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x