Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania


Maksyma antycznego filozofa i podróżnika Demokryta z Abdery głosi, iż „książki są lekarstwem dla umysłu”. Mimo upływu czasu, w dobie audio- i ebooków, słowa te nie straciły nic ze swej aktualności. Książka jest lekarstwem dla umysłu, jest przyjacielem, jest najwspanialszą przygodą, jest kluczem do zrozumienia otaczającego nas świata, wreszcie do zrozumienia samych siebie.

KSP Mława nabór

29 września 2017r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Zespół Szkół nr 4 w Mławie włączył się również w akcję propagowania takiej formy lektury – głośnego wspólnego czytania. Tego dnia, z inicjatywy kilku nauczycieli Ekonomika (Joanny Skowronek, Arkadiusza Burchackiego, Elżbiety Kwiatkowskiej), odbyło się spotkanie z lokalną poetką – panią Heleną Grącką. Okazało się, że  „pełne bycie poezji to czytanie jej na głos”. Wiersze pani Heleny (z tomu „Polskie serce”) w naturalnej, niezwykle dojrzałej interpretacji uczniów klas drugich, nabrały nowych znaczeń. Sama poetka nadała im drugie życie – opowiedziała o okolicznościach powstania niektórych utworów, kilka z nich także  przeczytała.

Pani Helena radością życia, optymizmem, otwartością na drugiego człowieka ujęła zarówno młodzież, jak i pedagogów. Jednak bohaterem tego spotkania było przede wszystkim słowo mówione. Tego dnia, w Zespole Szkół nr 4, udało się z lekcji głośnego czytania uczynić wartość nadrzędną. Obcowanie z żywym słowem stało się nie tylko ciekawym doświadczeniem ale również atrakcyjną formą rozwijania wyobraźni, umiejętności słuchania oraz bezcenną pomocą w kształtowaniu takich wartości jak prawda, dobro czy miłość.

źródło i fot. ZS nr 4

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz