Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Czy dobrze znasz Tabliczkę Mnożenia?


5×5, 7×8, czy 8×9. Nie od dziś wiadomo, że tabliczka mnożenia może być prawdziwą zmorą uczniów. Jednak może dzięki takim akcjom to się zmieni. 29 września po raz siódmy obchodziliśmy światowy dzień tabliczki mnożenia pod hasłem  „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”

KSP Mława nabór

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

W naszej szkole, też obchodziliśmy to święto. Przed lekcjami i po lekcjach uczniowie klasy VI e  sprawdzali jak dorośli znają tabliczkę mnożenia. W klasie VI b Ola przygotowała dla koleżanek i kolegów prezentację dotyczącą historii tabliczki mnożenia. Przeprowadziła konkursy dotyczące jej znajomości. Uczestnicy otrzymali słodkie nagrody.

Z inicjatywy nauczycieli matematyki odbył się w klasach IV-VII mini konkurs z tabliczki mnożenia. Każdy z uczniów otrzymał los z 5 przykładami mnożenia. W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. W ten sposób wyłoniliśmy klasę, która najlepiej zna tabliczkę mnożenia. Nasz mini konkurs wygrała klasa 6a. Poprawnych odpowiedzi udzieliło w tej klasie 85% uczniów. A Rodzice… 74% bezbłędnie udzielonych odpowiedzi.

Dziękujemy za udział w zabawie. Gratulujemy wyników.

źródło: SP nr 7

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz