Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czy dobrze znasz Tabliczkę Mnożenia?


5×5, 7×8, czy 8×9. Nie od dziś wiadomo, że tabliczka mnożenia może być prawdziwą zmorą uczniów. Jednak może dzięki takim akcjom to się zmieni. 29 września po raz siódmy obchodziliśmy światowy dzień tabliczki mnożenia pod hasłem  „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”


Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

W naszej szkole, też obchodziliśmy to święto. Przed lekcjami i po lekcjach uczniowie klasy VI e  sprawdzali jak dorośli znają tabliczkę mnożenia. W klasie VI b Ola przygotowała dla koleżanek i kolegów prezentację dotyczącą historii tabliczki mnożenia. Przeprowadziła konkursy dotyczące jej znajomości. Uczestnicy otrzymali słodkie nagrody.

Z inicjatywy nauczycieli matematyki odbył się w klasach IV-VII mini konkurs z tabliczki mnożenia. Każdy z uczniów otrzymał los z 5 przykładami mnożenia. W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. W ten sposób wyłoniliśmy klasę, która najlepiej zna tabliczkę mnożenia. Nasz mini konkurs wygrała klasa 6a. Poprawnych odpowiedzi udzieliło w tej klasie 85% uczniów. A Rodzice… 74% bezbłędnie udzielonych odpowiedzi.

Dziękujemy za udział w zabawie. Gratulujemy wyników.

źródło: SP nr 7

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x