Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławianka lepsza od lidera. Przegrywała, by wygrać


W drugim z rzędu spotkaniu piłkarze Mławianki zgarnęli komplet punktów. Do wyjazdowej rywalizacji przystąpili już pod wodzą Zbigniewa Kaczmarka. Ten doświadczony trener wrócił do Mławy po kilkunastu tygodniach przerwy. Jako szkoleniowiec pracował w naszym klubie już w poprzednim sezonie.


Zastąpił Wiktora Pełkowskiego, którego nie uratowało nawet efektowne zwycięstwo 5:0 nad Bugiem Wyszków. Początek powtórnej przygody Kaczmarek ma udany. Najpierw awansował do półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgowym, a w sobotnie popołudnie prowadzony przez niego zespół okazał się lepszy od lidera.

Płocczanie przystąpili do zmagań z niewielkimi posiłkami z esktraklasowego zespołu. Od pierwszej minuty biegali po murawie m.in. Alan Uryga i Maksymilian Rogalski – obaj rozegrali w sumie dwieście spotkań na najwyższym poziomie rozgrywkowym.  Jednak to nie temu duetowi przypadły główne role. W 15. minucie wiślacy objęli prowadzenie. Sytuację sam na sam z Adrianem Serowcem wykorzystał Damian Szczepański.

Mławianie wyrównali w ostatniej akcji pierwszej połowy. Z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Tomczak, a Maciej Rogalski popisał się kapitalną „główką”.  Piłka wylądowała idealnie w długim rogu bramki.

Pojedynek rozgorzał na nowo, każda ze stron zaczęła szukać sposobu na zadanie decydującego ciosu. Ostatecznie ta sztuka udała się naszym zawodnikom. W 69. minucie Tomczak zagrał idealnie pod nogi Nazara Lituna, a ten popisał się skutecznym uderzeniem z paru metrów.

W bieżącym tygodniu Mławianka zagra dwa spotkania na swoim boisku. W środę 4 października zmierzy się w ramach Okręgowego Pucharu Polski z MKS-em Ciechanów (godz. 16), natomiast trzy dni później zagra w lidze przeciwko Ożarowiance Ożarów Mazowiecki (godz. 14).

Wisła II Płock – MKS Mławianka Mława 1:2 (1:1)

Mławianka: Serowiec – Radziszewski, Naczas, Drzewiecki, Dąbkowski, Litun, Rogalski, Stryjewski, Wróblewski, Tomczak, Filipek (84. Masiak)

IX kolejka: Korona – Błękitni 2:0 Pogoń II – Przasnysz 2:2, Mazovia – Drukarz 2:1, Dolcan – Huragan 3:0, Ciechanów – Mazur 4:1,  Ożarowianka – Łomianki 2:1, Wisła II – Mławianka 1:2, Bug – pauza

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x