Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
meblolux

2,3 mln zł dla Zespołu klasztornego w Ratowie na termomodernizację


Ponad 2,3 mln zł otrzymało Sanktuarium Diecezjalne św. Antoniego z Padwy w Ratowie w ramach projektu: „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej zlokalizowanych na terenie Powiatu Mławskiego, Powiatu Ciechanowskiego oraz Powiatu Płockiego.” Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na wymianę systemu ogrzewania, wymianę instalacji i docieplenie.W ramach tego samego projektu dofinansowanie otrzymało też  Centrum Rozwoju Rodziny w Ciechanowie i Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.

 Zespół klasztorny w Ratowie to unikatowy zabytek z II połowy XVIII w. zbudowany w rzadkim stylu architektonicznym zwanym płonącym rokoko. Kompleks składa się z kościoła pw. Św. Antoniego oraz budynku klasztornego, w którym w 2015 roku została otwarta ostoja św. Antoniego.

Centrum Rozwoju Rodziny zostało otwarte w dawnym budynku kapelanki, znajduje się w nim sala dydaktyczno-konferencyjna, zaplecze socjalne, miejsca noclegowe dla 17 osób, w których przeznaczona jest gościna dla odwiedzających.

W zespole klasztornym oraz Centrum Rozwoju Rodziny w Ratowie prowadzona jest intensywna działalność społeczna na rzecz mieszkańców północnego Mazowsza, kulturalna, patriotyczna, w tym ratowskie spotkania patriotyczne, działalność społeczna, realizowana jest profilaktyka uzależnień, działalność edukacyjna, w tym bezpłatne zajęcia z języka angielskiego dla dzieci.

Zakres prac termomodernizacyjnych to wymiana przestarzałych pieców – olejowego i na węgiel na pompy ciepła, wymiana nieszczelnych okien i drzwi, docieplenia stropów, wymiana instalacji c.o. oraz ciepłej wody, ocieplenie ścian zewnętrznych, wymiana opraw oświetleniowych, montaż instalacji ogniw fotowoltaicznych.

Wartość prac modernizacyjnych to ponad 2mln 300 tysięcy złotych.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

oprac. red

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
Liberał

Perelka historyczna to centrum rozwoju rodziny. Ciekawe z którego wieku ten obiekt.