Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Szkole Podstawowej nr 7


29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ustanowiony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. Akcję rozpoczął maraton czytelniczy gdyż nauczyciele zaczynali lekcję poświęcając 5 minut na głośne fragmentów tekstów.


Z inicjatywy nauczycieli biblioteki relaks przy słuchaniu wspaniałych książek odbył się w wybranych klasach II i III. Oprócz głośnego czytania na dzieci czekały niespodzianki i  zagadki związane z przeczytanymi książkami. Dzieci poznały pouczającą historię „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów” E. Zubrzyckiej oraz „Asiunię” J. Papuzińskiej.

Naszym uczniom chwile spędzone podczas czytania tak bardzo się spodobały, że postanowiliśmy kontynuować nasze spotkania we wszystkich klasach II i III podczas kolejnych miesięcy roku szkolnego.

W akcję włączyły się także nauczycielki języka polskiego i w klasach IV i V przeprowadziły lekcję głośnego czytania w niezwykłej atmosferze. Dzieciaki leżąc na poduszkach  słuchały np.  niezwykłych historii Michała Wierzbickiego ze „110 ulic”.

Do zobaczenia podczas kolejnych spotkań głośnego czytania!

źródło i fot. SP nr 7 w Mławie

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x