Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Święto Patronów Szkoły w Zespole Szkół nr 4


W czwartek 28 września 2017 r w Zespole Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 r. w Mławie  uroczyście obchodzono Święto Patronów  Szkoły.  Ich pamięć społeczność szkolna i goście uczcili podczas uroczystej akademii. Obchodom towarzyszył organizowany po raz pierwszy Powiatowy Konkurs Historyczny.


Uroczystość rozpoczęły się od wprowadzenia sztandaru. Zebrani odśpiewali hymn państwowy i hymn szkoły.  Dyrektor Stanisław Matyjasik przywitał zaproszonych gości oraz wygłosił krótkie przemówienie.  Wśród zaproszonych gości znaleźli się przede wszystkim przedstawiciele mławskich środowisk kombatanckich. Pamięć tych, którzy walczyli i polegli przede wszystkim w walkach pod Mławą uczcił apel poległych oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Część artystyczną przygotowała młodzież pod kierunkiem  mgr Joanny Jarzębskiej i  mgr Pawła Stawińskiego.

Uroczystości były też okazją do ogłoszenia wyników I etapu Powiatowego Konkursu Historycznego dla szkół ponadgimnazjalnych pn. „Wojna Obronna Polski W 1939 Roku. Bitwy Wrześniowe – Bitwa Pod Mławą”, zorganizowanego przez Zespół Szkół nr. 4 w Mławie wspólnie z Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie. W konkursie brało udział w sumie 16 uczniów z 6 szkół ponadgimnazjalnych mławskich.

Wyniki konkursu:

I miejsce uczeń Kajetan Zarzycki ZS4

II miejsce uczeń Łukasz Głowacki ZS3

III miejsce uczeń Bartłomiej Wtulich 1LO

Wyróżnienia:

– Klaudia Aleksandra Grabowska ZS2

– Piotr Jurczyński Katolickie Liceum Ogólnokształcące

– Maciej Jankowski 1LO

– Jan Gil Katolickie Liceum Ogólnokształcące

– Piotr Kłodawski ZS4

RK

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x