Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Najsprawniejsze drużyny OSP są w Stupsku i Turzy Małej


Jedenaście drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu mławskiego rywalizowało o prawo jego reprezentowania w wojewódzkich zawodach sportowo – pożarniczych.  Wśród tych jedenastu znalazła się jedna drużyna z OSP w Turzy Małej złożona z kobiet – i ta automatycznie zakwalifikowała się do kolejnego szczebla zawodów. Towarzyszyć im będą najlepsi w swoich grupach – strażacy z OSP Stupsk oraz młodzieżowa drużyna  OSP z Turzy Małej.


W sobotę 30 września na płycie mławskiego stadionu odbyły się VII Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu mławskiego. Do udziału w zawodach zgłosiło się 11 drużyn. OSP w Turzy Małej jako jedyna jednostka wystawiła drużynę złożoną z pań. Do zawodów nie zgłosiła się żadna drużyna z terenu gminy Dzierzgowo, Radzanów i Szreńsk.

Zgodnie z apelem komendanta powiatowego PSP w Mławie st. bryg. Jarosława Kucińskiego prowadzącego te zawody, walka choć zacięta, przebiegała w typowo sportowej atmosferze. Wśród konkurencji strażacy zmierzyli się w ćwiczeniach bojowych oraz sztafecie pożarniczej 7x50m z przeszkodami.

W ostatecznej klasyfikacji w grupie „A” najlepsza okazała się drużyna z OSP Stupsk. Kolejne miejsca zajęły drużyny OSP z: Szydłowa, Konopek, Turzy Małej, Wieczfni Kościelnej, Niedzborza i Głużku.

Zacięta walka towarzyszyła również młodzieżowym drużynom OSP. Zmierzyły się w niej Turza Mała i Turza Wielka. Minimalnie lepsi okazali się tu młodzi ochotnicy z OSP w Turzy Małej. Jedyna drużyna kobieca z OSP w Turzy Małej, nie miała w swojej grupie przeciwnika.

W trakcie podsumowania zawodów i uroczystego zakończenia wszystkie drużyny otrzymały gratulacje od st. bryg. Jarosława Kucińskiego. Najlepsi wyjechali z dyplomami, statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi dla drużyn.

JK

« 1 z 9 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Norman
Norman
5 lata temu

Świetne zawody i świetna fotorelacja.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x