Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Świerkowe Wzgórze Mława ul. Zabrody Osiedle domy działki
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

„Budowlanka” ma już siedemdziesięcioletnią tradycję


Jubileusz 70 – lecia istnienia szkoły połączony z V Zjazdem Absolwentów świętował w minioną sobotę 30 września Zespół Szkół nr 1 w Mławie, od wielu lat tradycyjnie nazywany „Budowlanką”. Na obchody złożyły się msza św. celebrowana przez ks. biskupa Mirosława Milewskiego oraz część oficjalna w szkolnej hali sportowej. Drugą część uroczystego dnia wypełniły: wspólny obiad, spotkania absolwentów w klasach, zwiedzanie szkoły, a zamknął go wieczorny bal, na którym bawiło się ponad 400 absolwentów.

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


Szkoła starannie przygotowała się do jubileuszu. Już od piątkowego popołudnia w szkole rejestrowali się uczestnicy zjazdu. Wielu z nich przybyło z odległych zakątków Polski, niektórzy z zagranicy. Dopisali również goście oficjalni. Przybyli parlamentarzyści, władze samorządowe powiatu i miasta, reprezentant samorządu wojewódzkiego, kuratorium oświaty. Była młodzież szkolna i obecni oraz emerytowani nauczyciele. Historię szkoły i ciągłość jej tradycji zaprezentował specjalnie nagrany z udziałem nauczycieli i uczniów film.

– Bądź pozdrowiony gościu nasz, w radosne progi nasze wejdź, my zapalimy zamiast lamp, szczęśliwe ognie naszych serc – tymi słowami, ze szczególną atencją pragnę powitać was, drodzy absolwenci i wychowankowie „Budowlanki” – cytatem z religijnej piosenki powitała w sposób szczególny przybyłych na uroczystość absolwentów dyrektor Urszula Makowska.  Historia tej szkoły to wy. Wy jesteście tutaj najważniejsi – dodała. Nie zabrakło przy tak uroczystej okazji gratulacji i życzeń, a Marszałek Województwa Mazowieckiego za zasługi dla edukacji na Mazowszu odznaczył szkołę medalem „Pro Masovia”. Kwiaty i podziękowania otrzymały osoby zaangażowane w przygotowanie uroczystości. Po części oficjalnej nauczyciele, absolwenci i goście udali się na wspólny obiad. Popołudnie wypełniły spotkania klasowe i wspomnienia, a wieczorem ponad 400 absolwentów bawiło się na szkolnym balu.

JK

« 2 z 6 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
T.W.
Gość
T.W.

Niezapomniane spotkanie, wspaniale przygotowane.

Mławianka
Gość
Mławianka

Gratulacje !!! Wspaniała uroczystość. Piękne zdjęcia.