Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Budowlanka” ma już siedemdziesięcioletnią tradycję


Jubileusz 70 – lecia istnienia szkoły połączony z V Zjazdem Absolwentów świętował w minioną sobotę 30 września Zespół Szkół nr 1 w Mławie, od wielu lat tradycyjnie nazywany „Budowlanką”. Na obchody złożyły się msza św. celebrowana przez ks. biskupa Mirosława Milewskiego oraz część oficjalna w szkolnej hali sportowej. Drugą część uroczystego dnia wypełniły: wspólny obiad, spotkania absolwentów w klasach, zwiedzanie szkoły, a zamknął go wieczorny bal, na którym bawiło się ponad 400 absolwentów.


Szkoła starannie przygotowała się do jubileuszu. Już od piątkowego popołudnia w szkole rejestrowali się uczestnicy zjazdu. Wielu z nich przybyło z odległych zakątków Polski, niektórzy z zagranicy. Dopisali również goście oficjalni. Przybyli parlamentarzyści, władze samorządowe powiatu i miasta, reprezentant samorządu wojewódzkiego, kuratorium oświaty. Była młodzież szkolna i obecni oraz emerytowani nauczyciele. Historię szkoły i ciągłość jej tradycji zaprezentował specjalnie nagrany z udziałem nauczycieli i uczniów film.

– Bądź pozdrowiony gościu nasz, w radosne progi nasze wejdź, my zapalimy zamiast lamp, szczęśliwe ognie naszych serc – tymi słowami, ze szczególną atencją pragnę powitać was, drodzy absolwenci i wychowankowie „Budowlanki” – cytatem z religijnej piosenki powitała w sposób szczególny przybyłych na uroczystość absolwentów dyrektor Urszula Makowska.  Historia tej szkoły to wy. Wy jesteście tutaj najważniejsi – dodała. Nie zabrakło przy tak uroczystej okazji gratulacji i życzeń, a Marszałek Województwa Mazowieckiego za zasługi dla edukacji na Mazowszu odznaczył szkołę medalem „Pro Masovia”. Kwiaty i podziękowania otrzymały osoby zaangażowane w przygotowanie uroczystości. Po części oficjalnej nauczyciele, absolwenci i goście udali się na wspólny obiad. Popołudnie wypełniły spotkania klasowe i wspomnienia, a wieczorem ponad 400 absolwentów bawiło się na szkolnym balu.

JK

« 1 z 6 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
T.W.
T.W.
6 lata temu

Niezapomniane spotkanie, wspaniale przygotowane.

Mławianka
Mławianka
6 lata temu

Gratulacje !!! Wspaniała uroczystość. Piękne zdjęcia.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x