Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
kursy na koparki
Logo
meblolux

W twojej szkole też mogą być „Lekcje z ZUS”


4 lekcje o ubezpieczeniach społecznych, olimpiada wiedzy oraz szansa na zdobycie indeksu na wyższą uczelnię – to propozycja ZUS dla uczniów na semestr jesienny.

„Lekcje z ZUS”, czyli zajęcia o ubezpieczeniach społecznych, opowiadają o sprawach, które dotykają każdego z nas. Zawierają np. informację o świadczeniach, które należą nam się dzięki opłacaniu składek, ale także o tym, jakie obowiązki względem ZUS ma osoba prowadząca działalność gospodarczą. Wzięcie udziału w lekcjach przygotuje więc młodzież do tego, by po podjęciu pierwszej pracy lub otwarciu własnej firmy od samego początku byli świadomymi uczestnikami systemu ubezpieczeń społecznych oraz znali swoje prawa i obowiązki.

Lekcje z ZUS  to 4 lekcje, po których uczeń będzie wiedział:

  • po co się ubezpieczamy;
  • jakie świadczenia można otrzymać;
  • od czego zależy wysokość emerytury;
  • jak prowadzić firmę i płacić składki.

Z każdym rokiem w „Lekcjach z ZUS” bierze udział coraz więcej uczniów – w ubiegłym roku było ich prawie 50 tys. z blisko 1000 placówek. Nauczyciele liceów, techników i szkół zawodowych mogą zgłaszać się do przeprowadzenia lekcji w swojej szkole. Zostaną przygotowani do poprowadzenia zajęć przez pracowników ZUS, otrzymają także wszelką pomoc merytoryczną oraz podręczniki i zeszyty. Materiały dydaktyczne zostały opracowane specjalnie na potrzeby lekcji we współpracy z doświadczonym metodykiem nauczania. Są w nich scenariusze lekcji i atrakcyjne multimedia do wykorzystania w klasie.

Najlepiej zgłosić się jak najszybciej – wtedy szkoła może wziąć jeszcze udział w tegorocznej edycji olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, która w trzech etapach wyłoni najlepszą drużynę w kraju. Na laureatów czekają indeksy i dodatkowe punkty w rekrutacjach na wiele wyższych uczelni oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. ZUS nie zapomina także o nauczycielach i szkołach, ponieważ oni również otrzymają nagrody. Zgłoszenia do olimpiady wiedzy przyjmujemy do 13 listopada, a pierwszy etap zostanie przeprowadzony 27 listopada.

ZUS zaprasza nauczycieli zarówno do prowadzenia lekcji, jak również do zgłoszenia uczniów do olimpiady. W każdym oddziale ZUS jest koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji, który pomoże przeprowadzić lekcje oraz udzieli wszelkich wyjaśnień. W płockim oddziale ZUS zgłoszenia przyjmujemy pod numerem 502 009 800.Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.zus.pl/edukacja.

źródło: Piotr Olewiński

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
Ptaszyniec Mławski

Owoc żywota twojego je ZUS!

Anonimowo

Sam nie wiem czy ZUS powinien także ostrzegać przed OSZUSTAMI!! całkiem przypadkiem wpadła mi w ręce ulotka informująca i zapraszająca, mieszkańców na BEZPŁATNE badania KARDIOLOGICZNE które będą przeprowadzane w MłAWSKIM CENTRU NAUKI I BIZNESU ŻAK PRZY UL. SIEWNKIEWICZA 4, postanowiłem zgodnie z adresem który był na ulotce i napisany był maczkiem co to za firma która bawi się w FILANTROPA i tu moje ogromne zaskoczenie, byli ze swymi badaniami w Ostrolęce, Przasnyszu, w Białostockim, naciągnęli parę osób na spore wydatki, i zjawili się w Mławie, aby dalej leczyć ludzi z pieniędzy, maczkiem było napisane: że po badaniach i oczekiwaniu na… Czytaj więcej »

mławianin

Najlepsze nauki o ZUS odbiorą Państwo w CENTRU ŻAK SIENKIEWICZ 4 już 10.10.2017, dokładne informacje na ulotkach o bezpłatnych badaniach, tylko proszę nie zapomnieć wziąć ze sobą grubszy portfel zasobny kwotą przynajmniej 5.000 tys. zł, bo tyle kosztują aparaty, które oferuje ta firma wynajmująca salę w Centrum. NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ!!! ludziom którzy liczą na łatwy zarobek, tych Panów w Mławie winna powitać MŁAWSKA POLICJA. Nie potrzeba tych fachowców aby zmierzyć sobie ciśnienie kupując sobie aparat za 100 zł.