Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W twojej szkole też mogą być „Lekcje z ZUS”


4 lekcje o ubezpieczeniach społecznych, olimpiada wiedzy oraz szansa na zdobycie indeksu na wyższą uczelnię – to propozycja ZUS dla uczniów na semestr jesienny.


„Lekcje z ZUS”, czyli zajęcia o ubezpieczeniach społecznych, opowiadają o sprawach, które dotykają każdego z nas. Zawierają np. informację o świadczeniach, które należą nam się dzięki opłacaniu składek, ale także o tym, jakie obowiązki względem ZUS ma osoba prowadząca działalność gospodarczą. Wzięcie udziału w lekcjach przygotuje więc młodzież do tego, by po podjęciu pierwszej pracy lub otwarciu własnej firmy od samego początku byli świadomymi uczestnikami systemu ubezpieczeń społecznych oraz znali swoje prawa i obowiązki.

Lekcje z ZUS  to 4 lekcje, po których uczeń będzie wiedział:

  • po co się ubezpieczamy;
  • jakie świadczenia można otrzymać;
  • od czego zależy wysokość emerytury;
  • jak prowadzić firmę i płacić składki.

Z każdym rokiem w „Lekcjach z ZUS” bierze udział coraz więcej uczniów – w ubiegłym roku było ich prawie 50 tys. z blisko 1000 placówek. Nauczyciele liceów, techników i szkół zawodowych mogą zgłaszać się do przeprowadzenia lekcji w swojej szkole. Zostaną przygotowani do poprowadzenia zajęć przez pracowników ZUS, otrzymają także wszelką pomoc merytoryczną oraz podręczniki i zeszyty. Materiały dydaktyczne zostały opracowane specjalnie na potrzeby lekcji we współpracy z doświadczonym metodykiem nauczania. Są w nich scenariusze lekcji i atrakcyjne multimedia do wykorzystania w klasie.

Najlepiej zgłosić się jak najszybciej – wtedy szkoła może wziąć jeszcze udział w tegorocznej edycji olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, która w trzech etapach wyłoni najlepszą drużynę w kraju. Na laureatów czekają indeksy i dodatkowe punkty w rekrutacjach na wiele wyższych uczelni oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. ZUS nie zapomina także o nauczycielach i szkołach, ponieważ oni również otrzymają nagrody. Zgłoszenia do olimpiady wiedzy przyjmujemy do 13 listopada, a pierwszy etap zostanie przeprowadzony 27 listopada.

ZUS zaprasza nauczycieli zarówno do prowadzenia lekcji, jak również do zgłoszenia uczniów do olimpiady. W każdym oddziale ZUS jest koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji, który pomoże przeprowadzić lekcje oraz udzieli wszelkich wyjaśnień. W płockim oddziale ZUS zgłoszenia przyjmujemy pod numerem 502 009 800.Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.zus.pl/edukacja.

źródło: Piotr Olewiński

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ptaszyniec Mławski
Ptaszyniec Mławski
5 lata temu

Owoc żywota twojego je ZUS!

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu

Sam nie wiem czy ZUS powinien także ostrzegać przed OSZUSTAMI!! całkiem przypadkiem wpadła mi w ręce ulotka informująca i zapraszająca, mieszkańców na BEZPŁATNE badania KARDIOLOGICZNE które będą przeprowadzane w MłAWSKIM CENTRU NAUKI I BIZNESU ŻAK PRZY UL. SIEWNKIEWICZA 4, postanowiłem zgodnie z adresem który był na ulotce i napisany był maczkiem co to za firma która bawi się w FILANTROPA i tu moje ogromne zaskoczenie, byli ze swymi badaniami w Ostrolęce, Przasnyszu, w Białostockim, naciągnęli parę osób na spore wydatki, i zjawili się w Mławie, aby dalej leczyć ludzi z pieniędzy, maczkiem było napisane: że po badaniach i oczekiwaniu na wynik będzie pogadanka i propozycje kupna aparatów, tanio za 5,000 tys lub za 1,000 zł, ale ci osobnicy którzy byli badani i nie chcą skorzystać z tej okazji zakupu, przy wyjściu muszą zaplacić za badania 69zl, zdziwienie ludzi na ulotce było napisane że badania są za darmo, aby było jeszcze ciekawiej, badania nie przeprowadzali lekarze lecz sanitariusze, jest to typowe działanie oszustów którzy próbują od ludzi wyłudzić pieniądze, DLACZEGO O TYM PISZĘ BO CHCĘ OSTRZEC MIESZKAŃCÓW MŁAWY—-ABY UWAŻALI NA OSZUSTÓW I BARDZO DOKŁADNIE CZYTALI TAKIE ULOTKI, bo brak dokładnego sprawdzenia może drogo kosztować w tym wszystkim może dziwić postępowanie CENTRUM ŻAK PRZY UL, SIENKIEWICZA 4, które na ludzkiej niewiedzy narażają mławian na straty pieniędzy, i dla kasy wpuszczają do sal OSZUSTÓW BRAK SŁÓW ABY UŻYĆ ODPOWIEDNIEJ OCENY!!!!!!

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Anonimowo

Najlepsze nauki o ZUS odbiorą Państwo w CENTRU ŻAK SIENKIEWICZ 4 już 10.10.2017, dokładne informacje na ulotkach o bezpłatnych badaniach, tylko proszę nie zapomnieć wziąć ze sobą grubszy portfel zasobny kwotą przynajmniej 5.000 tys. zł, bo tyle kosztują aparaty, które oferuje ta firma wynajmująca salę w Centrum. NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ!!! ludziom którzy liczą na łatwy zarobek, tych Panów w Mławie winna powitać MŁAWSKA POLICJA. Nie potrzeba tych fachowców aby zmierzyć sobie ciśnienie kupując sobie aparat za 100 zł.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x