Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 3 w Mławie


W dniu 28  września 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Mławie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Część artystyczną przygotowali wychowawcy klas pierwszych oraz Samorząd Uczniowski. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły.

KSP Mława nabór

Uroczystość pasowania uczniów klas I rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły – pana Jarosława Jabłonowskiego, który powitał wszystkich zebranych i podkreślił, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie. Jednak zanim złożyli ślubowanie, pan dyrektor zapytał, czy wiedzą, co znaczy to słowo. Uczniowie bez trudu odpowiadali na zadane pytanie. Następnie po krótkim wywiadzie pojawiły się dwie wróżki: dobra i zła. Miały za zadanie sprawdzić, czy uczniowie klas pierwszych pozytywnie przeszli okres próby i mogą ślubować. Aby zostać pierwszoklasistą, musieli odpowiedzieć na trzy pytania, którymi były zagadki. Oczywiście poradzili sobie bez problemu. Na koniec wróżki złożyły pierwszakom życzenia i ofiarowały im dary: miłości, odwagi, przyjaźni, uśmiechu. Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej. Swój program artystyczny rozpoczęli wspaniałym wykonaniem wierszy i piosenki.

Po części oficjalnej dyrektor szkoły Jarosław Jabłonowski uroczyście pasował uczniów symbolicznym ołówkiem. Pierwszoklasiści ślubowali: „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły (…)”. Wychowawczynie zaś wręczyły swoim wychowankom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia.

źródło i fot.: SP nr 3 w Mławie

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz