Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wkra postawiła się Mławiance, uległa dopiero w karnych


Fot: Rafał Białoskórski


Piłkarze z Radzanowa nie oddali pola konkurentom z Mławy. Choć w rozgrywkach ligowych dzielą  obie strony aż trzy klasy, w pucharowym meczu nie było widać tej różnicy. O wszystkim przesądził dopiero konkurs rzutów karnych.

Występujący na swoim boisku radzanowianie przećwiczyli ten wariant już w poprzednich pojedynkach Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Po serii jedenastek wyeliminowali PAF Płońsk oraz finalistę ubiegłorocznej edycji batalii Wkrę Żuromin. Na tym wcale nie skończyli – los wyżej wymienionych konkurentów podzieliły także Wkra Bieżuń i Sona Nowe Miasto. Oba zespoły poległy w regulaminowym czasie, a przesądziły o tym m.in. trafienia Daniela Ziółkowskiego.

Najlepszy strzelec B-klasy nie zawiódł także w środowej konfrontacji. Mławianie wychodzili trzykrotnie na prowadzenie – skutecznymi uderzeniami popisali się Krzysztof Filipek, Grzegorz Naczas i Tomasz Więckiewicz. Gospodarze zdołali jednak za każdym razem doprowadzić do wyrównania. Dwa trafienia Ziółkowskiego i jedno Krzysztofa Sowińskiego oznaczały konieczność rozegrania konkursu rzutów karnych.

Goście z Mławy prowadzeni już przez Zbigniewa Kaczmarka (we wtorek zastąpił Wiktora Pełkowskiego) okazali się w tym elemencie piłkarskiego wyszkolenia bezbłędni. Żaden z nich się nie pomylił, czego nie można napisać o gospodarzach. Strzał jednego z nich obronił Adrian Serowiec, co przesądziło na dobre o losach pojedynku.

Mławianka awansowała do półfinału rozgrywek, gdzie w komplecie znaleźli się czwartoligowcy. Oprócz zawodników Kaczmarka wystąpią w nim reprezentanci Korony Ostrołęka, MKS-u Przasnysz oraz MKS-u Ciechanów.

Wkra Radzanów – MKS Mławianka Mława 3:3 karne 4:5

Wkra: H. Żółtowski – P. Pieńkowski, P. Brdak, M. Jarzynka, B. Piórkowski (K. Dziurlikowski), D. Grzywacz, C. Czernik, M. Rutecki, Z. Kalinowski, Mi. Keczmerski (Sowiński), D. Ziółkowski

Mławianka: Serowiec – Radziszewski, Naczas, Drzewiecki, Dąbkowski, Litun, Rogalski (Więckiewicz), Stryjewski, Wróblewski (Gosik), Tomczak, Filipek (Pocieżnicki)

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x