Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

U nas na Zatorzu robi się taką fuszerkę


Umiejętne planowanie to cecha bardzo przydatna w życiu. Umiejętne planowanie inwestycji to cecha konieczna. Tego zabrakło w miejskiej inwestycji na ulicy Batorego. A w efekcie zabrakło kilku metrów chodnika, za to udało się osiągnąć efekt absurdalny. Chodnik kończy się kilka metrów przed ruchliwym skrzyżowaniem i nie łączy się z ulicami sąsiednimi. Trzeba chodzić ulicą. Taki właśnie sygnał wpłynął od jednego z mieszkańców Zatorza.


– Nie było chodnika więc miasto postanowiło zrobić takowy chodnik na brakujące części ulicy. Ale nie wiem, co się stało, bo po jednej i drugiej stronie zabrakło około 50 metrów. I tak jak było przed inwestycją kawałkiem dość ruchliwej ulicy nadal trzeba będzie przejść po ulicy. Nie wiem, czy zabrakło chęci czy pieniędzy! W to ostatnie wątpię, bo pan burmistrz na zebraniu mówił, że są na to środki! Po prostu żenada jak nasi urzędnicy pracują! Z pompą wielką pisze się o milionach na Aleję św Wojciecha, a u nas na Zatorzu robi się taką fuszerką, bo inaczej tego nie można nazwać – pisze czytelnik.

Próbujemy dowiedzieć się w urzędzie miasta dlaczego właśnie tak zakończona jest ta inwestycja. Z uzyskanej odpowiedzi wynika, że zakończona nie jest, ale kiedy będzie dalszy ciąg nie wiadomo. Więc póki co jest jak jest, ważne, że w dokumentach wszystko się zgadza.

– W ulicy Batorego został zakończony jeden z trzech etapów inwestycji. Rada Miasta Mława przeznaczyła na jego realizację środki w tegorocznym budżecie. Zaczęliśmy od tego etapu, gdyż priorytetem było zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu właśnie na tym, najbardziej newralgicznym odcinku ulicy. Kolejne etapy inwestycji będą realizowane w 2018 roku, pod warunkiem przeznaczenia na nie przez radnych środków w przyszłorocznym budżecie – wyjaśnia Zastępca Burmistrza Miasta Mława Janina Budzichowska.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rysiek
Rysiek
2 lata temu

Cynizm naszej władzy, która rzekomo serce ma na dłoni przechodzi wszelkie pojęcie. Jak można mówić o planowaniu inwestycji na Batorego i jednocześnie uzależniać jej wykonanie od środków budżetowych i chęci radnych. Pani Burmistrz, niech Pani już zamawia w salonie BMW x6, gdyż na następnej sesji podaruję Pani milion złotych, pod warunkiem, że znajdę na ulicy dziesięć milionów.

Kryśka
Kryśka
2 lata temu

A od kiedy to Batorego stała się ważna i priorytetem ? Chociaż trzeba przyznać, że ruch na tej ulicy jest nie mniejszy niż na Marszałkowskiej w Warszawie.

Tomasz
Tomasz
2 lata temu

Ale 4.5 mln PLN z wielką pompą burmistrz podpisał i chwalił się tym wszem i wobec że dostał na Aleje Św Wojciecha!a tu ile zabrakło?? Może głupi jestem ale uświadomienie mię ile może kosztować położenie 50 m chodnika z kostki ??1500 zł kostka plus drugie robota to jak się ma te 3 tysiące PLN do 4.5 mln PLN ??

MKL
MKL
2 lata temu

Znak drogowy w krzakach też pięknie się prezentuje. 🙂

mlawianin
mlawianin
2 lata temu

Nie do wiary że można robić takie buble drogowe—-a może wykonawcą tego odcinka jest ten sam fachowiec co budował drogę w Morawach, no ale władza miejska na to pozwala, więc o co chodzi, i mówi NIC SIĘ NIE STAŁO, resztę ulicy skończymy w 2018.lub 2019, mieszkańcy Batorego cierpliwie poczekają.

obserwator
obserwator
2 lata temu

prośba do mieszkańców Batorego o rozsądek, czy musicie parkować na ulicy? wyjątkowo wąska ta uliczka

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  obserwator

a jest zakaz parkowania? – parkują tak jak się parkuje w całym mieście 🙂

Opek
Opek
2 lata temu
Reply to  obserwator

Tak jak stoją na zdjęciu to jeszcze pół biedy, częściej jednak parkują po obu stronach jezdni, a niektórzy przed samym zakrętem, albo i na zakręcie.

Aleksander
Aleksander
2 lata temu

Pokażcie dziury w asfalcie które są obok chodnika. Krew człowieka zalewa jak nie można ich ominąć bo sz na całej szrekosci.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu

Piękny bubel – kawałek ulicy jest newralgicznym odcinkiem ulicy, a kawałek jest bezpiecznym odcinkiem – super, oby tak dalej. Na zakończonym remoncie nie widać żadnego „newralgicznego” skrzyżowania, czy może się mylę i jest tam jednak skrzyżowanie…
jeśli nie ma skrzyżowania, to kto ze znamienitych mławian mieszka na tym „newralgicznym” odcinku tejże ulicy?