Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wesoła formuła zebrania osiedlowego na Warszawskiej


Wczorajsze zebranie mieszkańców Osiedla nr 2 – Warszawska dowiodło, że o codziennych problemach i kłopotach można porozmawiać z władzami miasta w sposób dość swobodny, a nawet humorystyczny.

Wśród tematów, które poruszyli mieszkańcy, znalazły się przede wszystkim te związane z prowadzonymi i planowanymi na terenie osiedla przez miasto inwestycjami i działaniami. Mieszkańcy dopytywali, kiedy rozpoczną się prace związane z wykonaniem kanalizacji sanitarnej na ulicy Zabrody, wnioskowali o takie zaplanowanie godzin kursowania MKM, aby mieszkańcy Cegielni mogli zdążyć na mszę o godzinie 10-tej. Przy okazji ulicy Cegielnia padło pytanie, czy w związku z planowanym przebiegiem trasy S7, ulica ta będzie przejezdna i skomunikowana bezpośrednio z resztą miasta. Tu z ust burmistrza Sławomira Kowalewskiego padła deklaracja, że ulica ta będzie przebiegać pod planowaną trasą S7, ostatecznie jednak obiecał upewnić się, czy tak zostało to zaplanowane i poinformować o tym mieszkańców. Tak jak na każdym zebraniu osiedlowym burmistrz dużo mówił o największej miejskiej inwestycji – budowie kanalizacji sanitarnej oraz o dalszych planach związanych z komunikacją miejską.

– Ma być częściej, dłużej zarówno w dni powszednie jak i w soboty – podsumował burmistrz oczekiwania i wnioski mieszkańców dotyczące komunikacji miejskiej.

Dwóch mieszkańców korzystając z obecności władz miasta złożyło zapytania w sprawach indywidualnych. Padło pytanie o planowaną na ulicy Zabrody budowę bloku mieszkalnego. Jednego z mieszkańców interesowało, jakiej będzie wysokości oraz czy w związku z planowaną budową wpłynęły  do ratusza jakieś protesty. Innego z mieszkańców interesowało, dlaczego Straż Miejska nie chciała mu udostępnić zapisu z monitoringu ze zdarzenia, które go dotyczyło. – Nie wiedziałem, że zapis z monitoringu przechowywany jest tylko przez 21 dni. Mnie policja wzywa po 21 dniach i może zrobić, co chce, bo ja tego zapisu nie mogę dostać – żalił się jeden z mieszkańców.  Tu procedurę postępowania wyjaśniał komendant Straży Miejskiej Marek Wysocki. Do przyszłorocznego budżetu miasta zgłoszone zostały dwa wnioski: o meliorację terenu ulic Żabieniec i cmentarza komunalnego oraz wymianę wodociągu w ulicy Wiśniowej i Malinowej, gdzie występuje problem z dopływem wody.

Jeszcze inny z mieszkańców osiedla, który głos zabierał wielokrotnie, mówiąc o konieczności wsparcia Mławianki, o zniżkach na przejazdy dla posiadacza karty mławiaka, wątpliwości związanej z oddaniem oczyszczalni ścieków Francuzom czy kanalizacji na ulicy Zabrody żartobliwie podsumował zebranie:

„Pogadalim to pogadalim. Ale to i tak nic nie da. Ja mogę z panem (burmistrzem – red.) porozmawiać, a pan i tak zrobi, co będzie chciał.”

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławiak
Mławiak
3 lata temu

Ogłoszenia wisiały na ul. Zabrody, Ogrodowej, Sadowej. Tam były na pewno !!!!

Troglo
Troglo
3 lata temu

Dlaczego nie ma informacji o zebraniach na stronie Urzędu Miasta, nikt nie wie że te zebrania mają się odbyć, dlatego frekwencja jest mizerna

Paweł
Paweł
3 lata temu
Reply to  Troglo

Ogłaszenia o zebraniu zawsze są na stronie Urzędu Miasta, jak też na każdej z ulic na tym Osiedlu. I tak było tym razem.

Marek
Marek
3 lata temu

Kamery Strazy Miejskiej nie mają homologacji. W przypadku usiłowania obciążenia Państwa mandatem na podstawie ich zapisu, proszę sciągnąć z sieci odpowiedni formularz i napisać odwołanie. Obciążenie mandatem jest możliwe wylacznie z kamer mających HOMOLOGACJE.