Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Miro Kępiński na Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles


„Człowiek Kina: Wajda na XXI-wiek”, to tytuł dwudniowej konferencji poświęconej twórczości i osobie Andrzeja Wajdy, która odbędzie się w dniach 19 – 20 października na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Podczas festiwalu wystąpi mławianin, Miro Kępiński.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Na to wydarzenie, które będzie częścią XVIII Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles, obok aktora Andrzeja Seweryna, został zaproszony mławianin Miro Kępiński, który zaprezentuje „Nocną Zmianę” – autorski projekt, stworzony specjalnie na zamówienie Muzeum Powstania Warszawskiego z okazji festiwalu „Niewinni Czarodzieje” w 2016 r., przedstawiającym historię nocnego życia w czasach odwilży ukazaną poprzez kolaż scen z klasycznych dzieł polskiej szkoły filmowej oraz muzykę skomponowaną do tych obrazów, a inspirowaną utworami powstałymi na przełomie lat 50. i 60.

[Kliknij, aby powiększyć]

Podczas festiwalu odbędzie się również projekcja filmu „Happy Birthday” (w reżyserii Kyle’a Kelly’ego), do którego Miro również skomponował ścieżkę dźwiękową.

XVIII Festiwal Polskich Filmów w Los Angeles jest jednym z największych festiwali propagujących polską sztukę filmową w Stanach Zjednoczonych, na których uczestnikami są zarówno polskie, jak i zagraniczne gwiazdy. Uniwersytet Południowej Kalifornii jest najstarszą prywatną uczelnią w tamtym regionie, której absolwentami są m.in. George Lucas (reżyser), Clint Eastwood (aktor, reżyser) czy James Horner (kompozytor muzyki filmowej).

Miro Kępiński to kompozytor muzyki filmowej, producent i wykonawca tworzący z filmowcami od Sydney po Los Angeles. Muzyka artysty jest połączeniem minimalizmu z surowością „północy”, oraz słowiańską melancholią wtopioną w klasyczne brzmienia. Miro zwyciężył na festiwalu „Los Angeles Independent Film Festival Awards”, gdzie otrzymał pierwszą nagrodę za najlepszą ścieżkę dźwiękową do wspomnianej wcześniej produkcji oraz dwa prestiżowe wyróżnienia również za muzykę do tego filmu na festiwalu „Hollywood International Independent Documentary Awards” oraz na festiwalu „Hollywood International Moving Pictures Film Festival”. Miro do realizacji swoich autorskich projektów szuka mecenasów, którzy wesprą jego działania artystyczne i umożliwią promocję twórczości jak i Mławy.

źródło: UMM
autor: Agnieszka Puzio-Dębska

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x