Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Powrót Kuciejczyka do biegania równa się podium


Po blisko miesiącu przerwy Henryk Kuciejczyk wrócił na biegowe trasy. Wrzesień przywitał zmaganiami w Rypinie, by kilkanaście dni później pojawić się w Olsztynie. Na obu imprezach stanął na podium w swojej kategorii wiekowej.


W województwie kujawsko-pomorskim zawodnik mieszkający na co dzień w Szydłowie walczył na dystansie 10 kilometrów. Wraz z nim na trasę ruszyło ponad siedemdziesięciu konkurentów.  Najszybciej do mety dotarł Michał Kanigowski z Torunia. Dwunastą edycję Biegu po Zdrowie ukończył w trzydzieści siedem minut i dwie sekundy.

Szydłowianin finiszował na szóstej pozycji. W swojej kategorii M4 nie miał sobie równych. Kolejnego w klasyfikacji generalnej rówieśnika Adama Olszewskiego wyprzedził o blisko minutę.

W stolicy Warmii i Mazur do pokonania był dystans półmaratonu. Zwiększyła się nie tylko liczba kilometrów, bo imponująco wyglądała też obsada zmagań w ramach Ukiel Półmaraton Olsztyn. Z linii startu wybiegło ponad 450 zawodników.

Triumfował Ukrainiec Pavlo Verestykyi, wyprzedzając swojego rodaka Mykhaylo Iveruka. Na tym dystansie Kuciejczyk wypadł doskonale, kończąc zmagania na 28. pozycji. W grupie wiekowej M55-59 był drugi, ustąpił pola jedynie Wiesławowi Karpińskiemu.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x