Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To dla nich zagrali ten siatkarski memoriał


Po raz czwarty na parkiecie Mławskiej Hali Sportowej spotkali się siatkarze, by uczcić pamięć tragicznie zmarłych twórców i zawodników mławskiego klubu Transmik – Marka i Tomasza Lewandowskich i Mariusza Wójciaka. Były to również ostatnie rozegrane mecze zawodników Transmika, który to klub kończy swą działalność.


Tak jak stało się to już tradycją poprzednich memoriałów, zanim rozpoczęto rozgrywk,, delegacje sportowców na cmentarzach w Bogurzynie i w Mławie, gdzie spoczywają Mariusz Wójciak i Marek Tomasz Lewandowscy złożyły kwiaty i pochyliły się nad grobami tragicznie i przedwcześnie zmarłych kolegów.

W turnieju zmierzyły się trzy siatkarskie drużyny: zespoły:, Nowe Miasto, Tytani Mława i oczywiście UKS Transmik. Bezkonkurencyjny okazała się tu drużyna z Nowego Miasta. W pierwszym meczu pewnie, w trzech setach pokonała Tytanów. Nieco trudniej przyszło walczyć o pierwszą lokatę, ale po  tie breaku pokonali UKS Transmik w dwóch setach (22:25, 25:18, 15:10.). Mecz o drugie i trzecie miejsce pomiędzy Transmikiem i Tytanami zakończył się zwycięstwem Transmika 3:1.

Na zakończenie turnieju drużyny otrzymały puchary a działacze otrzymali pamiątkowe statuetki.

Podziękowania otrzymał również wieloletni trener Transmika Zbigniew Markiewicz.

– Przez klub przewinęło się około 65 chłopaków z Mławy, gminy Wiśniewo, Stupsk, Wieczfnia Kościelna, Lipowiec Kościelny, Szreńsk czy Radzanów. Największe sukcesy to 4 sezony w IV lidze Mazowieckiej Piłki Siatkowej, ale przez 12 lat istnienia klubu uczestniczyliśmy w ponad 70 turniejach, zdobyliśmy ponad 50 pucharów. Głównym jednak celem było wciągnięcie w sport jak największe ilości chłopaków, zwłaszcza ze wsi. Ci co zaczynali z nami od początku, dziś często pokończyli studia, pozakładali rodziny, dobrze im się wiedzie. To bardzo cieszy – wspomina działalność klubu Zbigniew Markiewicz.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments