Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława. Policyjna akcja EDWARD


Podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest druga edycja akcji pod nazwą EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych), w którą zaangażowała się również polska Policja.  Akcja ma na celu poszukiwanie  form aktywności, których nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.


Do dzisiejszej akcji włączyła się także mławska policja. Policjanci wydziału prewencji i ruchu drogowego spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami miasta oraz licealistami Akademickiego Centrum Kształcenia – którzy już wkrótce będą posiadać uprawnienia do kierowania. Organizując zajęcia w dwóch tak różnych wiekowo grupach, policjanci dali do zrozumienia, że edukację dla bezpieczeństwa należy rozpocząć jak najwcześniej, by w przyszłości stać się świadomym uczestnikiem ruchu drogowego, czującym odpowiedzialność za siebie i innych.

Problem bezpieczeństwa na drodze, jest jednym z tych, który dotyka bezpośrednio każdego z nas. Na pytanie prowadzącej zajęcia z licealistami policjantki: „Kto z Was, waszych bliskich lub znajomych uczestniczył w zdarzeniu drogowym?” – rękę podnieśli prawie wszyscy uczestnicy  spotkania.

Po zajęciach profilaktycznych, przed szkołą odbył się krótki happening z udziałem policjantów ruchu drogowego, którzy zaprezentowali nieoznakowaną skodę z wideo rejestratorem – narzędzie do walki z piratami drogowymi oraz pojazd oznakowany.  Spotkanie było okazją do zadawania pytań policjantom WRD i poznania ich codziennej pracy oraz problemów, z jakimi się spotykają.

Główne przyczyny wypadków drogowych pozostają od lat niezmienne –  to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe zachowania wobec pieszych. Policjanci ruchu drogowego, w ramach działań EDWARD będą  prowadzić przez 24 godziny – wzmożone działania kontrolne. Uważajmy na drogach. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, nie przeceniajmy własnych umiejętności, za kierownicę wsiadajmy trzeźwi. Będąc pieszym uczestnikiem ruchu pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, rozglądajmy się na drodze i bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych. Poziom bezpieczeństwa na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu, dlatego przestrzegajmy obowiązujących przepisów i kierujmy się rozsądkiem.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments