Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Praktyczna lekcja ekologii. Uczniowie z „siódemki” sprzątali swoje otoczenie


Uczniowie SP nr 7 ,,sprzątali świat. ,,Nie ma śmieci – są surowce to hasło 24 edycji akcji sprzątania świata. Celami tegorocznej akcji są: zmiana postrzegania odpadów jako śmieci, dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz promowanie selektywnej zbiórki odpadów.


Kolejny raz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 wzięli udział w tej lekcji ekologii. Dzieci z młodszych klas na lekcjach rozmawiały na temat segregacji odpadów, recyklingu i konieczności dbania o środowisko naturalne. Oglądały bajki i filmy o tematyce ekologicznej.

Uczniowie klas III – VII pod opieką wychowawców sprzątali teren wokół szkoły, osiedla Książąt Mazowieckich oraz las mławski. Zaopatrzeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawice, wyruszyli na wyznaczone miejsce. Nie przeszkadzała im dość chłodna pogoda. Zaskoczeniem dla wszystkich był fakt, że mimo obowiązku segregacji śmieci, odpady życia społecznego znajdowano wszędzie, a worki napełniały się stosunkowo szybko. Udział dzieci w akcji to zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska, poszanowania zasobów naturalnych i racjonalnej gospodarki odpadami. Ukazuje uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi. Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji sprzątania świata wyrazili nadziej, że ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o czystość otoczenia i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.

źródło i fot.: SP 7

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments