Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Praktyczna lekcja ekologii. Uczniowie z „siódemki” sprzątali swoje otoczenie


Uczniowie SP nr 7 ,,sprzątali świat. ,,Nie ma śmieci – są surowce to hasło 24 edycji akcji sprzątania świata. Celami tegorocznej akcji są: zmiana postrzegania odpadów jako śmieci, dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz promowanie selektywnej zbiórki odpadów.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Kolejny raz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 wzięli udział w tej lekcji ekologii. Dzieci z młodszych klas na lekcjach rozmawiały na temat segregacji odpadów, recyklingu i konieczności dbania o środowisko naturalne. Oglądały bajki i filmy o tematyce ekologicznej.

Uczniowie klas III – VII pod opieką wychowawców sprzątali teren wokół szkoły, osiedla Książąt Mazowieckich oraz las mławski. Zaopatrzeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawice, wyruszyli na wyznaczone miejsce. Nie przeszkadzała im dość chłodna pogoda. Zaskoczeniem dla wszystkich był fakt, że mimo obowiązku segregacji śmieci, odpady życia społecznego znajdowano wszędzie, a worki napełniały się stosunkowo szybko. Udział dzieci w akcji to zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska, poszanowania zasobów naturalnych i racjonalnej gospodarki odpadami. Ukazuje uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi. Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji sprzątania świata wyrazili nadziej, że ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o czystość otoczenia i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.

źródło i fot.: SP 7

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500