Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Plon niesiemy plon. Dożynki w Strzegowie


Uroczystość dożynkowa symbolicznie zamyka tegoroczne żniwa dla rolników gminy Strzegowo. Centralnym punktem uroczystości była msza św. dziękczynna,  podczas której poświęcone zostały dożynkowe wieńce przyniesione przez 19 sołectw, a  zebrani na uroczystości podzielili się chlebem upieczonym z zebranego w tym roku z pól ziarna. Młodzież Zespołu Szkół w Strzegowie przygotowała specjalnie na tę okazję program artystyczny, a uroczysty charakter święta podkreśliła orkiestra dęta OSP i miejscowy chór parafialny.  W drugiej części uroczystości biesiadę muzyczną poprowadził mławski zespół Heaven.


Mszę św. polową na scenie  Centrum Kulturowo-Historycznego „Kantor Młyński” odprawił proboszcz parafii Strzegowo ks. kan. Józef Błaszczak, a homilię wygłosił ks. Stanisław Gajewski, proboszcz parafii Niedzbórz. Tu właśnie, pod ołtarz korowód dożynkowy poprzedzony orkiestrą i pocztami sztandarowymi szkół i Ochotniczych Straży Pożarnych przyniósł dożynkowe wieńce.

Zanim jednak rolnicy podziękowali Bogu za tegoroczne plony, to właśnie takowe podziękowania usłyszeli z ust gospodarza gminy – wójta Wiesława Zalewskiego.

– Dziękujemy za to, co gospodarze zdołali z pól zebrać pomimo różnych przeciwieństw.  Dziękujemy za wytrwały trud, nieodmiennie towarzyszący pracy rolnika. Świętujemy dziś, aby wyrazić szacunek ludziom rolniczego trudu – mówił wójt Zalewski do licznie zebranych na uroczystości mieszkańców gminy.

Wśród wielu gości obecnych na dożynkach w Strzegowie znaleźli się m.in. parlamentarzyści – poseł Anna Cicholska i senator Jan Maria Jackowski, kierownicy oraz szefowie urzędów i instytucji administracji rządowej i samorządowej z powiatu i gminy.

Pod pięknie przystrojonymi namiotami wspólny posiłek dla mieszkańców przygotowały koła gospodyń wiejskich. Dla nikogo nie zabrakło przygotowanych według domowych receptur smakołyków. Zaplanowaną na zakończenie dożynek biesiadę z zespołem Heaven nieco pokrzyżowała deszczowa pogoda, choć nawet to nie wystraszyło najwytrwalszych słuchaczy.

JK

« 1 z 5 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
zielona
zielona
3 lata temu

A moje oczy przyciągnęła grupa pań niosących wieniec w ślicznych zielonych koralach. Pozdrawiam 🙂

Ela
Ela
3 lata temu

Piękne wieńce i jaka CZADOWA STUDNIA!!!