Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wśród najlepszych dzielnicowych na Mazowszu jest st. asp. Tomasz Karpiński


W dniach 14 – 15 września 2017 roku na terenie KWP zs. w Radomiu przeprowadzono eliminacje na szczeblu wojewódzkim do X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Na drugiej pozycji wśród najlepszych dzielnicowych Mazowsza znalazł się st. asp. Tomasz Karpiński,  dzielnicowy w gminie Wieczfnia Kościelna


W zawodach uczestniczyło 56 funkcjonariuszy reprezentujących komendy powiatowe i miejskie Policji z garnizonu mazowieckiego. W trakcie eliminacji zostały rozegrane 3 konkurencje: test wiedzy, strzelanie sytuacyjne oraz inscenizacja przyjęcia interesanta.

W konkurencji – test wiedzy – najwyższe wyniki osiągnęli:

  1. asp. Paweł Rykowski z KPP w Przasnyszu – 46 prawidłowo udzielonych odpowiedzi na 60 możliwych.
  2. st. asp. Piotr Hebdziński z KPP w Zwoleniu- 45 prawidłowych odpowiedzi na 60 możliwych.
  3. mł.asp. Rafał Białczak z KMP w Ostrołęce – 45 prawidłowych odpowiedzi na 60 możliwych ( dłuższy czas rozwiązywania testu).

W drugiej konkurencji strzelanie sytuacyjne – najlepsze wyniki uzyskali zawodnicy:

  1. sierż. szt. Grzegorz Bartosiewicz z KPP w Kozienicach,  58 punktów.
  2. asp. Piotr Kraczewski z KMP w Płocku, 58 punktów (mniej przestrzelin wyżej punktowanych)

3.asp. Rafał Mąkosa z KPP w Kozienicach – 57 punktów.

W trzeciej konkurencji – inscenizacja przyjęcia interesanta najwyższe miejsce zajęli:

1.asp. Paweł Rykowski  z KPP w Przasnyszu, uzyskując 46 punktów na 54 możliwych,

  1. mł. asp. Janusz Kośnik z KMP w Ostrołęce ex aequo st. asp. Tomasz Karpiński z KPP w Mławie, uzyskując 44 punkty na 54 możliwych.

Policjanci w tej konkurencji wykazali się profesjonalnym działaniem. Widoczna była znajomość procedur prawnych oraz umiejętność zbierania i wartościowania informacji o zdarzeniu, jak też panowania nad własnymi emocjami i emocjami osoby zgłaszającej interwencję.

Klasyfikacja końcowa eliminacji wojewódzkich do X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych – „Dzielnicowy Roku” przedstawia się następująco:

  1. asp. Paweł Rykowski  z KPP w Przasnyszu, uzyskując 160 punktów na 177 możliwych.
  2. st. asp. Tomasz Karpiński z KPP w Mławie, uzyskując 156 punkty na 177 możliwych.
  3. asp. Mariusz Bulzacki z KPP w Żyrardowie, uzyskując 147 punkty na 177 możliwych.

W zawodach uczestniczyły  cztery dzielnicowe mł. asp. Izabela Wrzesień z KMP w Radomiu, st. sierż. Marlena Kołodziejska z KPP Makowa Mazowieckiego, st. sierż. Justyna Kostecka z KPP w Sochaczewie oraz mł. asp. Edyta Prus z KPP w Wyszkowie.

Turniej był formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę obchodową, którzy są szczególnie blisko ludzkich problemów. Właściwe podejmowanie działań i precyzyjne rozpoznanie problemów społeczności lokalnych, decyduje o spokoju i bezpieczeństwie mieszkańców Mazowsza.

Dzielnicowi asp. Paweł Rykowski oraz st. asp. Tomasz Karpiński będą reprezentować garnizon mazowiecki podczas X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku ” organizowanych przez Szkołę Policji w Katowicach .

źródło i fot. Policja Mazowiecka

oprac. red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Dorota
Dorota
3 lata temu

Gratulacje.