Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Co siódmy mieszkaniec Mławy głosował na wybrany projekt budżetu obywatelskiego


W piątek 15 września, zakończyło się głosowanie na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. 3704 mieszkańców Mławy wypełniło ankietę i oddało głos na wybrany przez siebie projekt.


Na razie nie wiadomo, który z nich uzyskał najwięcej głosów. W dniu wczorajszym komisja policzyła jedynie ogólną liczbę wrzuconych do urny ankiet. Teraz do 10 października trwać będzie weryfikacja danych zawartych w złożonych ankietach. 11 października poznamy projekt, który uzyskał największą liczbę ważnych głosów, oddanych przez mieszkańców naszego miasta. W tym roku mieszkańcy do wybory mieli formalnie cztery projekty, choć jeden z nich został przez pomysłodawczynię zgłoszony jako wycofany. Są to: Mławskie Mini Tężnie Solankowe, Modernizacja kortów tenisowych na stadionie miejskim i Śródmiejskie wyspy rekreacji i odpoczynku – ścieżki zdrowia wraz z toaletą parkową.

Dla przypomnienia, w I edycji budżetu obywatelskiego znalazło się 9 projektów, udział w głosowaniu wzięło 1431 mieszkańców, zwyciężył projekt placu zabaw przy MOSiR z 407 głosami. W II edycji głosowało 4477 mieszkańców, spośród siedmiu złożonych projektów  najwięcej głosów, bo aż 1510 zyskał pomysł rewitalizacji skweru parkowego przy ul. Dworcowej – „Komora”. W ubiegłym roku uprawnionych do głosowania było ponad 25 tys. mieszkańców naszego miasta.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
MM
MM
3 lata temu

No właśnie co dzieje się z projektem wygranym w zeszłym roku.Dlaczego nikt nie interesuje się tematem .Może ktoś wypowie się w tym temacie .

zdzichu
zdzichu
3 lata temu

Widzę że w komisji był Wódz Przewodniczący także jestem spokojny o losy ankiet.

Renia
Renia
3 lata temu
Reply to  zdzichu

Wódz Przewodniczący z mamusią – ta to dopiero potrafi

Romuald
Romuald
3 lata temu
Reply to  Renia

Hahahahaha

Łukasz
Łukasz
3 lata temu
Reply to  zdzichu

Wuc chyba hahaha.

Zocha
Zocha
3 lata temu
Reply to  zdzichu

Wuc pszewodnicący?

Szyna
Szyna
3 lata temu
Reply to  zdzichu

Jakim trzeba być pyszałkiem? Wstyd dla miasta. Zdzichu do ciebie bardzo pasuje i to jeszcze jak.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Co siódmy UPRAWNIONY mieszkaniec.

PPP
PPP
3 lata temu

Przejeżdżałem ul. Dworcową i właściwie to nic tam się nie dzieje, a jest już połowa września. Ktoś na kiedy zaplanowane jest rozpoczęcie prac? Może już jakaś „mądra” głowa pomyślała, aby przenieść realizację na rok wyborczy?

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  PPP

To ciekawe, jeżeli nic się tam nie dzieje – jawne olewanie projektu wybranego przez mieszkańców, przez naszą władzę, której ten wybór jak doskonale pamiętamy był nie na rączkę.
Nie dość, że burmistrz skąpi pieniędzy na budżet obywatelski (więcej naszej wspólnej kasy wydaje na firmę organizującą i prowadzącą imprezę z okazji Dni Mławy), to jeszcze nam pokazuje jaki ma stosunek do tego projektu. Ta inwestycja winna być już na ukończeniu, przecież to już II połowa września, za chwilę będziemy mieć zimę, chyba, że w tym roku zimy nie będzie, Panie burmistrzu?

Łukasz
Łukasz
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

„Te wuc – weś się za nałkę”