Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szkoła Podstawowa nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie w nowej odsłonie – czyli jak młodsze klasy integrują się z gimnazjalistami


Rozpoczęcie przez dzieci nauki w klasie zerowej, pierwszej, a także czwartej i siódmej w Szkole Podstawowej nr 3 w Mławie jest przełomowym momentem w ich życiu.  To wydarzenie wpływające na zmianę ich sytuacji psychospołecznej. Dzieci z radością weszły w nową, trudną rolę ucznia.  Uczą się norm współżycia i respektowania zasad funkcjonowania w grupie społecznej, jaką jest klasa i szkoła. Szybka i właściwa adaptacja w naszej szkole sprawiła, że na buźkach każdej dziewczynki i każdego chłopca pojawia się uśmiech.


Wychowawcy klas zerowych, pierwszych, czwartej oraz siódmej szczególnie cenią sobie współpracę z rodzicami i ich zaangażowanie w życie szkoły. Zdecydowana większość rodziców zerówek, pierwszoklasistów oraz czwartoklasistów chętnie przekazuje na bieżąco informacje dotyczące ich dziecka, które bardzo korzystnie wpływają na przebieg procesu adaptacyjnego.

Prawie 100% uczniów klas zerowych, pierwszych, czwartej i siódmej w roku szkolnym 2017/2018 bardzo dobrze zaadaptowała się do warunków panujących w  Szkole  Podstawowej nr 3. Uczniowie chętnie pracują, są ambitni, ciekawi świata.  Odnajdują radość w odkrywaniu nieznanego dotąd świata liter i liczb.

Zdecydowana większość uczniów posiada wysoki poziom wiedzy i umiejętności. To wszystko za sprawą nowych pracowni, które są kolorowe, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny i multimedialny / tablice interaktywne /, nowe kolorowe meble, ławki i krzesła dostosowane do wieku ucznia oraz wzrostu. Wszystko to wpływa na miłą atmosferę. To co sprawia, że dzieci czują się jak w  domu, to małe klasy zerowe oraz pierwsze ( 0a – 17 osób , 0b – 16 osób ,         Ia – 19   , Ib – 17),  a także jednozmianowość. Oczywiście szkoła zadbała też o dzieci rodziców, którzy dłużej pracują. W placówce jest świetlica działająca od wczesnych godzin rannych aż do godz. 16.30. W niej uczniowie czekający na rodziców miło spędzają czas z opiekunami, którzy czytają im bajki, rozwijają kreatywność poprzez gry i zabawy, a także pomagają w odrabianiu lekcji. Zaś czwartoklasiści  bardzo szybko znaleźli przyjaciół wśród gimnazjalistów. Jak  sami mówią w Szkole Podstawowej nr 3 jest : „fajnie bo cicho na korytarzach podczas przerw”, „starsi koledzy opiekują się nami”, „szkoła jest kolorowa, przytulna i bezpieczna”, „gimnazjaliści sami podchodzą do nas i rozmawiają z nami, pomagając w różnych sytuacjach”.

Podobne odczucia towarzyszą uczniom klasy siódmej, którzy przyszli do ”Trójki” z różnych placówek. Pod opieką wychowawcy oraz innych nauczycieli poznali budynek szkolny, po którym w obecnej chwili poruszają się bez problemu. Zawarli też pierwsze znajomości z kolegami i koleżankami z innych klas. Chętnie biorą udział w lekcjach i już nie mogą się doczekać pierwszych wyjazdów do teatru  oraz na narty i biwaki.

źródło i fot. SP nr 3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rodzic
Rodzic
3 lata temu

Dużo w tym prawdy. Ale jak zawsze o mniej atrakcyjnych aspektach się nie pisze, po prostu się je pomija. Napisano o liczebności klas 0 i I, ale nie o pozostałych. A tym czasem w klasie IV jest już 32 uczniów… O reszcie wspominać nie będę, nie chce się „czepiać”.

nauczyciel
nauczyciel
2 lata temu
Reply to  Rodzic

Już jest po 16 w klasach czwartych