Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kolarze na Mazurach i Pomorzu zamiast w Mławie


Czwarta edycja kolarskiego wyścigu rozgrywanego wokół Zalewu Ruda nie doszła do skutku. W tym sezonie kolarze o złoty pierścień Mławy powalczą w niedzielę 1 października, ale nie na oddzielnej imprezie. Specjalna klasyfikacja będzie prowadzona podczas ogólnopolskich zawodów z cyklu Mazovia MTB Marathon.

Co było powodem odwołania imprezy – na pierwszy punkt wysuwa się frekwencja. Zbyt mała liczba zawodników wyraziła chęć udziału w imprezie zaplanowanej na sobotę 9 września. Może zawody zostały zbyt późno ogłoszone, może reklama okazała się za słaba. Sukcesu frekwencyjnego nie udało się osiągnąć.

Z konieczności kolarze z Mławy musieli się wybrać na inne imprezy. Trzykrotny zdobywca złotego pierścienia Bartosz Grędzińskiego wybrał się do Krutyni. W dziesiątej eliminacji zmagań z cyklu Mazovia Cup uplasował się na szóstej pozycji.

Ubiegłoroczny wicemistrz Michał Różański wziął udział nawet w dwóch imprezach. W Pelplinie pojawił się w towarzystwie swojego brata Łukasza i Dominiki Michalak. Wszyscy walczyli na jednym dystansie. Michał okazał się najlepszy, Łukasz był dziewiąty, a Dominika trzecia w zestawieniu kobiet. W klasyfikacji generalnej finiszowała na czterdziestej siódmej pozycji.

Dobę później starszy przedstawiciel rowerowego rodzeństwa pojawił się w Żukowie. Rywalizował na odcinku o nazwie Mega. Trasę o długości 48 kilometrów przejechał w godzinę i pięćdziesiąt siedem minut. Szybszy o „sekundę” okazał się Robert Banach z Gdańska.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kolarz
Kolarz
3 lata temu

Frekwencja? Oczywiście tak ale jej brak był spowodowany ZANIEDBANIEM organizatora, ktory tylko z sobie znanych powodów zgłosił imprezę bardzo późno. Brawo Urząd Miasta! Brawo…..