Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W cieniu wielkiego zamku. Łachut drugi na IronManPochodzący z Mławy Wojciech Łachut zapisał się na dobre w historii triathlonowych zawodów Castle Malbork im. Bartosza Kubickiego. Po raz drugi w historii imprezy stanął na podium w klasyfikacji generalnej.

To wszystko uczynił na najdłuższym i najbardziej wymagającym dystansie IronMan. Dotarcie do mety oznaczało pokonanie trasy liczącej ponad 240 kilometrów na trzy różne sposoby. Wszystko zaczynało się od pływania, a kończyło jazdą na rowerze i biegiem o długości, której nie powstydziłby się żaden z maratończyków, czyli 42 kilometry i dwieście metrów.

Łachut nie był jedynym naszym reprezentantem, który podjął się tak trudnego wyzwania. Wraz z nim do walki ruszyli Andrzej Marek i Łukasz Wiśniewski. Ostatni z wymienionych zawodników finiszował na 73. pozycji, natomiast Marek przekroczył linię mety jako czterdziesty drugi. Przy okazji mógł się cieszyć z nowego rekordu życiowego, który od początku września wynosi 11.21.27.

Zwycięsko z batalii wyszedł Jakub Kimmer z Zelowa. Ogromną chrapkę na wygranie zmagań miał  Łachut. Już raz okazał się najlepszy w cieniu krzyżackiego zamku – zgarnął główne trofeum w 2014 roku, wyprzedzając Pawła Krakowiaka z Otwocka. Teraz jednak musiał się zadowolić drugą lokatą. Walkę o prymat z rywalem z województwa łódzkiego przegrał o piętnaście minut.

Na 1/4 IronMan wyruszył ostatni już z mławskich „ludzi z żelaza” Sebastian Kwieciński. Odcinek o długości ponad 56 kilometrów pokonał w dwie godziny, dwadzieścia osiem minut i dwadzieścia siedem sekund. To wystarczyło na zajęcie 32. pozycji – w kategorii wiekowej M40 był szósty.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ktis
Ktis
3 lata temu

Gratulacje