Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Powiatowa Biblioteka Publiczna rozpoczyna działalność


Dnia 11 września 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Mławie odbyło się spotkanie, którego celem było omówienie współpracy z bibliotekami gminnymi w zakresie realizacji zadań Powiatowej Biblioteki Publicznej prowadzonej na mocy porozumienia z Miastem Mława przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Bolesława Prusa w Mławie.

KSP Mława nabór

Spotkaniu przewodniczyła Pani Barbara Gutowska – Wicestarosta Mławski, a jego uczestnikami byli dyrektorzy, kierownicy Gminnych Bibliotek Publicznych w Powiecie Mławskim. Zaproszonym gościem była Pani Barbara Stępniewska – Starszy kustosz i kierownik Działu Wojewódzkiej Sieci Bibliotek  w Bibliotece Głównej Województwa Mazowieckiego, która wraz z dwiema współpracownicami dzieliła się cennymi spostrzeżeniami na temat funkcjonowania nowoczesnej biblioteki.

W kolejnej części spotkania Pani Maria Świtoń – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie przybliżyła historię placówki od jej powstania do chwili obecnej.

Następnie omówiono zadania Biblioteki w zakresie:

– gromadzenia, opracowywania i udostępniania materiałów bibliotecznych służących obsłudze potrzeb informacyjnych, edukacyjnych i samokształceniowych, zwłaszcza dotyczących wiedzy o własnym regionie oraz dokumentujących jego dorobek kulturalny, naukowy i gospodarczy,

– pełnienia funkcji ośrodka informacji biblioteczno – bibliograficznego, organizowania obiegu wypożyczeń międzybibliotecznych, opracowania i publikowania bibliografii regionalnych, a także innych materiałów informacyjnych o charakterze regionalnym.

– udzielania bibliotekom pomocy instrukcyjno – metodycznej i szkoleniowej,

– sprawowania nadzoru merytorycznego w zakresie realizacji przez gminne biblioteki publiczne zadań określonych w ustawie o bibliotekach.

źródło i fot. Starostwo Powiatowe w Mławie
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz