Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Powiatowa Biblioteka Publiczna rozpoczyna działalność


Dnia 11 września 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Mławie odbyło się spotkanie, którego celem było omówienie współpracy z bibliotekami gminnymi w zakresie realizacji zadań Powiatowej Biblioteki Publicznej prowadzonej na mocy porozumienia z Miastem Mława przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Bolesława Prusa w Mławie.


Spotkaniu przewodniczyła Pani Barbara Gutowska – Wicestarosta Mławski, a jego uczestnikami byli dyrektorzy, kierownicy Gminnych Bibliotek Publicznych w Powiecie Mławskim. Zaproszonym gościem była Pani Barbara Stępniewska – Starszy kustosz i kierownik Działu Wojewódzkiej Sieci Bibliotek  w Bibliotece Głównej Województwa Mazowieckiego, która wraz z dwiema współpracownicami dzieliła się cennymi spostrzeżeniami na temat funkcjonowania nowoczesnej biblioteki.

W kolejnej części spotkania Pani Maria Świtoń – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie przybliżyła historię placówki od jej powstania do chwili obecnej.

Następnie omówiono zadania Biblioteki w zakresie:

– gromadzenia, opracowywania i udostępniania materiałów bibliotecznych służących obsłudze potrzeb informacyjnych, edukacyjnych i samokształceniowych, zwłaszcza dotyczących wiedzy o własnym regionie oraz dokumentujących jego dorobek kulturalny, naukowy i gospodarczy,

– pełnienia funkcji ośrodka informacji biblioteczno – bibliograficznego, organizowania obiegu wypożyczeń międzybibliotecznych, opracowania i publikowania bibliografii regionalnych, a także innych materiałów informacyjnych o charakterze regionalnym.

– udzielania bibliotekom pomocy instrukcyjno – metodycznej i szkoleniowej,

– sprawowania nadzoru merytorycznego w zakresie realizacji przez gminne biblioteki publiczne zadań określonych w ustawie o bibliotekach.

źródło i fot. Starostwo Powiatowe w Mławie
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x