Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Nowa nwestycja Osiedle Kameralne Mława GSM Investment
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Pierwsze umowy na wymianę pieców już podpisane


Pierwsza grupa mławian (ok. 50 osób) których wnioski o przyznanie dofinansowania do wymiany pieców opalanych paliwem stałym na ekologiczne źródła ciepła zostały pozytywnie zweryfikowane, podpisała umowy z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim.

Słoneczne ogrody Mława

Burmistrz spotkał się z nimi w sali konferencyjnej Miejskiego Domu Kultury w Mławie w poniedziałek 11 września 2017 r. Przypomniał o zasadach przyznawania dotacji i wraz z zastępcą burmistrza Janiną Budzichowską oraz pracownikami Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Mława odpowiadał na pytania mieszkańców. – Bardzo się cieszę, że wywołało to tak duże zainteresowanie – mówił o prowadzonym w tym roku po raz pierwszy przez urząd miasta programie. Przypomnijmy, że pierwotnie na jego realizację Rada Miasta Mława przeznaczyła w tegorocznym budżecie 128 tys. zł, jednak dofinansowaniem do wymiany pieców zainteresowało się tak wielu mieszkańców (wnioski złożyło już ok. 80 osób), że na prośbę burmistrza zwiększyła pulę do 440 tys. zł – tak, aby każdy, kto ubiegał się o dotację, mógł ją otrzymać.

Ci spośród mławian, którzy chcieli podpisać umowę podczas poniedziałkowego spotkania, mogli to uczynić. Pozostali zabrali swoje egzemplarze do domów, by jeszcze raz dokładnie przeczytać dokumenty, i składali je w urzędzie miasta nazajutrz. Teraz mogą już kupować i instalować nowe źródła ciepła, a następnie składać wnioski o zwrot kosztów. Na zastąpienie pieca węglowego gazowym można otrzymać maksymalnie 6 tys. zł, a na zakup pompy ciepła – 10 tys. zł. Mieszkańcy, którzy zdecydują się wymienić piec zasilany paliwem stałym na gazowy piec centralnego ogrzewania, mogą otrzymać na budowę przyłącza gazowego 1,9 tys. zł.

– To nie jest jednorazowa akcja. W 2018 r. chcę to kontynuować – zapewniał uczestników poniedziałkowego spotkania Sławomir Kowalewski. Choć ostatecznie oczywiście wszystko zależy od tego, czy miejscy radni zatwierdzą w przyszłorocznym budżecie kolejne środki na program wymiany pieców. – Działamy bardzo konsekwentnie – po to, żeby naszym mieszkańcom żyło się lepiej […] Jesteśmy jednymi z pierwszych na terenie Mazowsza, a myślę, że nawet w kraju – mówił burmistrz.

źródło i fot.: UMM

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
podpis

w domu nie nauczyli że czapkę się zdejmuje po wejściu do budynku?

ciężko pracujący

a dlaczego zastąpienie węglowego gazowym. a może Ci którzy budują i stoją przed wyborem gaz czy węgiel tez by chętnie skorzystali z takiej dotacji.