Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

UWAGA! Oszuści „na pracownika CBŚ” znów aktywni!


Wczoraj, 4 mieszkańców powiatu mławskiego nie dało się zwieść słowom oszustki, podającej się za pracownika CBŚ i policji. O fakcie rozmowy telefonicznej z rzekomą „policjantką” powiadomili dyżurnego mławskiej policji. Dzięki swojej czujności mieszkańcy naszego powiatu nie dali się oszukać i nie stracili swoich oszczędności. Ostrzegajmy Seniorów z naszych rodzin o tego typu zagrożeniach!

W czwartym ze zgłoszonych usiłowań przestępstwa, oszust podał się za pracownika policji i oświadczył, że ktoś z bliskich spowodował poważny wypadek drogowy. Potrzebne są pieniądze, w przeciwnym razie sprawa wypadku zostanie aresztowany.

We wszystkich 4 przypadkach usiłowań oszustwa trwają czynności policji.

Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci czy pracownicy CBŚ  nigdy nie proszą telefonicznie o przekazywanie im jakichkolwiek pieniędzy, nie proszą o przelewanie ich na konto bankowe ani nie zwracają się z prośbą o zakładanie nowego konta bankowego. Nigdy nie odbierają i nie przekazują pieniędzy. Jeśli zadzwoni telefon i rozmówca będzie przedstawiał się jako policjant, funkcjonariusz CBŚ, prokurator czy bliski krewny i pojawi się temat związany z koniecznością przekazania na jakikolwiek cel pieniędzy, natychmiast dzwońmy pod numery alarmowe 997 lub 112 po prawdziwych policjantów.

Bądźmy czujni! Ostrożność może uchronić nas od popełnienia błędu i utraty oszczędności.

źródło: mł. asp. Aneta Prusik

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments