Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marcin Burchacki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

UWAGA! Oszuści „na pracownika CBŚ” znów aktywni!


Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Wczoraj, 4 mieszkańców powiatu mławskiego nie dało się zwieść słowom oszustki, podającej się za pracownika CBŚ i policji. O fakcie rozmowy telefonicznej z rzekomą „policjantką” powiadomili dyżurnego mławskiej policji. Dzięki swojej czujności mieszkańcy naszego powiatu nie dali się oszukać i nie stracili swoich oszczędności. Ostrzegajmy Seniorów z naszych rodzin o tego typu zagrożeniach!

W czwartym ze zgłoszonych usiłowań przestępstwa, oszust podał się za pracownika policji i oświadczył, że ktoś z bliskich spowodował poważny wypadek drogowy. Potrzebne są pieniądze, w przeciwnym razie sprawa wypadku zostanie aresztowany.

We wszystkich 4 przypadkach usiłowań oszustwa trwają czynności policji.

Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci czy pracownicy CBŚ  nigdy nie proszą telefonicznie o przekazywanie im jakichkolwiek pieniędzy, nie proszą o przelewanie ich na konto bankowe ani nie zwracają się z prośbą o zakładanie nowego konta bankowego. Nigdy nie odbierają i nie przekazują pieniędzy. Jeśli zadzwoni telefon i rozmówca będzie przedstawiał się jako policjant, funkcjonariusz CBŚ, prokurator czy bliski krewny i pojawi się temat związany z koniecznością przekazania na jakikolwiek cel pieniędzy, natychmiast dzwońmy pod numery alarmowe 997 lub 112 po prawdziwych policjantów.

Bądźmy czujni! Ostrożność może uchronić nas od popełnienia błędu i utraty oszczędności.

źródło: mł. asp. Aneta Prusik

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500