Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

„WISŁA INSPIRUJE” konkurs ekologiczny dla uczniów mazowieckich szkół


„Wisła inspiruje” – to temat tegorocznej edycji konkursu ekologicznego organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. Jak uczniowie z Mazowsza widzą Wisłę i uroki środowiska, w którym żyją? Swoje spostrzeżenia mogą przedstawić w formie plakatu, komiksu lub wiersza. Prace można nadsyłać do 13 października br.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Piętnasta edycja konkursu ekologicznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa mazowieckiego upłynie pod hasłem „Wisła inspiruje”. Nie jest ono przypadkowe. Rok 2017 został ogłoszony „Rokiem Rzeki Wisły”, a do jego obchodów przyłączył się samorząd Mazowsza.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa mazowieckiego. Zadania są zróżnicowane. Uczniowie szkół podstawowych klas I-III zmierzą się z przygotowaniem plakatu ekologicznego z hasłem, zaś klas IV-VI komiksu łączącego część plastyczną i tekstową. Z kolei uczniowie klas VII oraz gimnazjaliści klas II i III napiszą wiersz. Na zwycięzców oraz ich opiekunów czekają atrakcyjne nagrody.

Zgłoszenia i prace należy składać osobiście lub wysyłać pocztą do właściwej terenowo Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. W przypadku, gdy miejscowość nie jest objęta działaniem delegatury, zgłoszenie należy wysłać bezpośrednio do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Na prace czekamy do 13 październik br. (decyduje data stempla pocztowego).

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na www.mazovia.pl w zakładce Konkursy/Szkolenia.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Departamencie Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w Wydziale Polityki Ekologicznej i Ochrony Przyrody lub pod nr tel. (22) 59 79 056, (22) 59 79 059.

źródło: UMWM

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500