Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowe trasy i nowe line MKM. Zobacz szczegóły


Burmistrz Sławomir Kowalewski zaprasza mieszkańców na spotkanie w sprawie propozycji nowych rozkładów jazdy i tras MKM. Odbędzie się ono 14 września o godzinie 16:15 w sali na piętrze Miejskiego Domu Kultury w Mławie.

Konsultowany obecnie rozkład jazdy może wejść w życie od 1 stycznia 2018 roku. Zaproponowane przez burmistrza zmiany z pewnością ucieszą wszystkich tych, którzy już przyzwyczaili się i korzystają z przejazdów czerwono-zielonymi autobusami MKM. Wciąż przybywa osób, które będąc posiadaczami „Karty Mławiaka”, mogą korzystać z nich bezpłatnie (wydaliśmy prawie 12 000 tysięcy dokumentów uprawniających do darmowych przejazdów).

Zgodnie z planem dla posiadaczy „Karty Mławiaka” przejazdy autobusami MKM mają pozostać bezpłatne. W rozkładzie pojawi się więcej połączeń i nowe trasy (ogółem ma być ich pięć).

Przedstawiamy listę najbardziej istotnych, konsultowanych właśnie zmian, dotyczących Mławskiej Komunikacji Miejskiej:

  1. Wprowadzenie dwóch dodatkowych linii o roboczych nazwach A 2 i B 2.
  2. Linia A 2 – skrócona trasa linii A. Startuje z dworca PKP i jedzie do pętli Nowowiejska ulicami: Moniuszki, Batorego, Dworcowa – Grzybowa, Batalionów Chłopskich (2 przystanki), Podmiejska, Banku Miast, Radosna, Sienkiewicza (przystanki przy szkole muzycznej i przy parku), Żwirki, Stary Rynek, cmentarz parafialny, cmentarz komunalny, Rondo Solidarności, Nowowiejska. Sześć kursów linii A 2 uzupełnia kursy linii A i sprawia, że na trasie dworzec PKP – Nowowiejska autobus pojawia się co godzinę.
  3. Linia B 2 – łączy nowe punkty miasta. Autobusy B 2 mają jeździć między pętlą Napoleońska a pętlą Płocka ulicami: Napoleońska – Jasna, Graniczna (przy ZPO nr 2), Napoleońska – Kościół, Kościelna, Piłsudskiego (4 przystanki: Brukowa, PUP, MHS, ZWM), Żwirki, Stary Rynek, Długa, Płocka – Baczyńskiego. Kursy co dwie godziny uzupełniają ofertę linii B, tworząc szybkie połączenie na trasie Piłsudskiego (Brukowa) – Żwirki.
  4. Linia 1 – dużo więcej kursów. Autobusy jeżdżą co godzinę, startują wcześniej – o 5:15 z pętli Turystyczna i o 5:22 z pętli Łąkowa. Ostatnie kursy zorganizowane są później – o 21:14 z pętli Łąkowa i o 21:15 z pętli Turystyczna. W weekendy i święta autobusy kursują systematycznie co 2 godziny.
  5. Likwidacja przystanku na dworcu autobusowym. Miejscem przesiadkowym będzie przystanek na Starym Rynku. Linia 1 – zorganizowany przystanek na Padlewskiego – przy Straży Miejskiej.

Szczegółowe rozkłady jazdy MKM oraz trasy publikujemy w artykule o konsultacjach społecznych na stronie www.mlawa.pl (http://www.mlawa.pl/aktualnie-ogloszone-konsultacje/konsultacje-spoleczne-projektu-rozkladu-jazdy-oraz-przebiegu-tras-mlawskiej-komunikacji-miejskiej.html). Do 15 września br. czekamy na uwagi i sugestie mieszkańców do przygotowanej propozycji. Korespondencję w tej sprawie można przesyłać na adres: [email protected]

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments