Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Fontanna, nowe oświetlenie, zieleń i drogi – tak niedługo będzie przy „Handlowcu”


4 września burmistrz Sławomir Kowalewski podpisał umowę z Tomaszem Gutowskim reprezentującym firmę GUTBRUK z Przasnysza, na I etap rewitalizacji obszaru Placu 3 Maja w Mławie. Prace w terenie rozpoczną się w październiku br. i potrwają około roku.


Rewitalizacja obszaru Placu 3 Maja to zadanie, do którego Miasto Mława przygotowywało się od kilku lat. Poprzedziły je konkurs dla architektów i urbanistów na koncepcję zagospodarowania tego obszaru oraz spotkania z mieszkańcami i właścicielami lokali położonych w kwartale zamkniętym ulicami: Chrobrego, Żwirki, Żeromskiego i 3 Maja. Dzięki tym działaniom udało się przyjąć optymalne rozwiązanie, satysfakcjonujące wiele stron.  – To dla nas bardzo ważna inwestycja. Liczę, że obszar przy „Handlowcu” zacznie tętnić życiem, a mieszkańcy Mławy bardziej docenią jego walory – mówi burmistrz Sławomir Kowalewski.

Zgodnie z zapisem umowy wykonawca – firma GUTBRUK – w ramach rewitalizacji ma przeprowadzić:

– budowę fontanny,

– wykonanie elementów małej architektury,

– budowę oświetlenia,

– remont dróg wewnętrznych (ul. Wigury, Plac 3 Maja) z miejscami postojowymi,

– przebudowę i remont kanalizacji deszczowej,

– przebudowę i remont kanalizacji sanitarnej,

– przebudowę i remont sieci wodociągowej,

– przebudowę studni teletechnicznych,

– urządzenie zieleni,

-pozostałe roboty pomocnicze, zgodnie z przygotowaną dokumentacja techniczną.

Wartość realizacji zadania to 3 531 293,42 zł brutto. W tym roku na rewitalizację Placu 3 Maja miasto przeznaczyło w budżecie 950 000 zł. Pozostała kwota zostanie przekazana na ten cel w przyszłym roku.

Prace w terenie rozpoczną się po okresie przygotowawczym – GUTBRUK w tej chwili przygotowuje harmonogram i planuje organizację ruchu. Do 26 października 2018 roku – planowanego terminu zakończenia inwestycji, mogą występować utrudnienia w ruchu dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Prosimy o wyrozumiałość i wzajemną życzliwość.

Źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Z Chrobrego
Z Chrobrego
3 lata temu

3,5 miliona ?! Coś drogo… Czy fontanna będzie siostrą bliźniaczką Muławy ? Kanalizacja, deszczówka ok, rozumiem, ale fontanna ? coś co trzeba utrzymywać i nakłady ponosić ? Może i dobrze, imprezowicze będą mogli ochłodzić głowy po rocket fuel drink jaki jest serwowany obok 🙂 W Mławie brakuje PARKINGÓW, a nie elementów małej architektury, które po kilku latach stracą „głowy” „rączki” i „szczebelki”, no chyba że są potrzebne do siusiania dla piesków. Są ulice gdzie mieszkańcy po kostki w błocie brodzą. Ciekawe ile projekt kosztował tej „przypiknęj” rewitalizacji ?!

Maxx
Maxx
3 lata temu

Przydałoby się jeszcze zmienic wygląd i kolorystykę domu handlowego jak i pasaży na jednolity plus usunięcie tych banerów reklamowych bo jak narazie bardziej to szpeci niż przykuwa uwagę..

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Maxx

Popieram 🙂

h13
h13
3 lata temu
Reply to  Maxx

pytanie, czy jest w planach w ogóle remont tego budynku.
wiecie cos na ten temat?

mławianin
mławianin
3 lata temu

TAK TRZEBA PRZYZNAĆ SIĘ DO BŁĘDU / to nauczka dla mnie/ ale ponieważ masz na głowie czubek, tak jak ptak jarząbek i do tego czarne podgardle od razu stałeś się głupkiem, na przyszłość nie ubliżaj nikomu na portalu, bo stajesz się jeszcze gorszym tłukiem niż ci twoi adwersarze, ogarnij się bo ze wsi jesteś i na wieś wrócisz, a mławianom na pewno jest wstyd za takiego przyszywanego mławianina, na przyszłość odnoś się do treści postów, a nie tylko do słów wyrwanych z kontekstu, myślę że rewitalizacja Seracza by się przydala aby takie śmieci spłynęły miejską kanalizacją i nie było by tego brudu na mławskich portalach!!!!!

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  mławianin

Kto tu na portalu ubliża? Jedyną osobą ubliżającą wszystkim jesteś właśnie ty, Ciekawe jest to twoje tłumaczenie głupoty: „masz na głowie czubek, tak jak ptak jarząbek i do tego czarne podgardle” – rozbawiłeś mnie do łez swoim tokiem myślenia, który świadczy o całkowitej ignorancji. Nie odróżniasz ptaka od drzewa, nie odróżniasz fikcji od rzeczywistości i nie wiesz co to jest nick. Wiesz o czym to świadczy?
Błąd a niedouczenie to dwie różne sprawy.

h13
h13
3 lata temu

A kiedy remont samego handlowca?

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Super, nareszcie będzie wyglądało to po ludzku, jeszcze tylko generalny remont biblioteki i kamienicy „pod cycami i będzie super.
Aaa, jeszcze jedno – likwidacja dworca i peronów „Mobilisu”, jeśli nie chcą remontować, to niech robią wypad z miasta, bo wygląd tego miejsca jest skandaliczny.
Można by powiedzieć, że jeszcze rewitalizacja okolic Seracza, ale mnie akurat na tym nie zależy, najważniejsze jest centrum

mławainin-
mławainin-
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

A w tym pasażu handlowym niech nie zapomną posadzić piękne drzewko JARZĄBEK, będzie całą ozdobą, no tak jednak po wielu latach marzenia co nie których włodarzy się spełniają. dobre i to wszak lepiej żyć w mieście które pięknieje, czekam na realizację następnych pomysłów.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  mławainin-

Już ci tł…u tłumaczono, że jarząbek jak coś to ptak, a nie drzewo 😀 .Z ciebie zaś mławianin jak z koziej d…y trąba.

Od monologu
Od monologu
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

A mi się myślało, że Jarząbek w sensie ten od Barei czyli z ,,Misia”. Tak czy inaczej jest super i z poczuciem humoru. Też jestem ze wsi. Uważam, że to nie ujma.

Paweł
Paweł
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

Uważaj bo zrobią jeszcze z dworca PKS zabytek i nie będzie można tego ruszyć. Tak chcą zrobić z dworcem PKP w Olsztynie, chcą zostawić to straszydło.