Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Jajka skażone fipronilem trafiły do klientów w Mławie


Jajka z partii, która według zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego powinny być wycofane ze sprzedaży trafiły jednak do klientów. W Mławie sprzedawał je tylko jeden sklep spożywczy przy ulicy Żwirki. W sklepie wywieszona jest informacja, że zakupione jajka z partii, która powinna być wycofana można zwrócić do sklepu.

KSP Mława nabór

Niewielka partia – około 25 kg ( co stanowić może około 400 szt.) jajek, które powinny zostać wycofane ze sprzedaży ze względu na zawartość fipronilu trafiła do jednego sklepu spożywczego przy ulicy Żwirki. W trudniejszej sytuacji znalazły się powiaty ościenne, gdzie skażonych jajek na rynek trafiło znacznie więcej.

Mławski sanepid dzisiaj otrzymał informację, że na terenie miasta pojawiła się niewielka partia skażonych jajek. Po natychmiastowej interwencji okazało się jednak, że część z nich już została sprzedana.

– Informację otrzymaliśmy od Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej. Do Mławy trafiła partia 25 kg jaj. Natychmiast nawiązaliśmy kontakt telefoniczny z właścicielem sklepu oraz podjęliśmy działania kontrolne. Część partii została jednak sprzedana. W sklepie już znajduje się informacja, że klienci mogą zwrócić zakupione jajka w sklepie – informuje Ewa Sztuba dyrektor PSSE w Mławie.

Klienci powinni sprawdzić kody nadrukowywane na skorupce każdego jajka. Fipronilem skażone są jajka z kodami o numerach: 3 PL 14371323, data spożycia – 30.08.2017; 3 PL 30051328 K3, data spożycia – 05.09.2017; 2 PL 14131317, data spożycia – 09.09.2017.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

6 - liczba komentarzy w artykule "Jajka skażone fipronilem trafiły do klientów w Mławie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Troglo
Gość

NIe wolno jeść jaj przemysłowych, to jest shit

gall
Gość

Polecam jajka ekologiczne. Kupuję od kilku lat od sprawdzonego gospodarza. Dwa razy droższe od skażonych ale pewne, zawsze świeże i przepyszne

zadowolony
Gość

to trzeba kupować od gospodarza, zapłacić więcej ale za to zdrowe 🙂 najlepiej jak mają 20-40 kur a nie po setki albo i tysiące, tam zawsze jest chemia , dobrze za ja mam namiar na taką małą hodowlę :):):)

Anonimowo
Gość

no te są wolne od wszelkich chorób,ale na wszelki wypadek poprostu ich nie jedzą.

Maro
Gość

co z fermami Kozlakiewicza?

Jarząbek
Gość

Trzeba dać namiar na te hodowle szakalom, które pojawiły się w okolicy i będzie po kłopocie

wpDiscuz