Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
meblolux

Ciekawy sposób na motywację do nauki jęz. ang. w Wieczfni Kościelnej!


Pięcioro uczniów Zespołu Szkół w Wieczfni Kościelnej wzięło udział w sierpniu br. w dwutygodniowym obozie językowym w nagrodę za wyróżniającą postawę i wzorowe podejście do obowiązków szkolnych w czasie całego roku szkolnego. Koszty obozu oraz dojazdu pokryła w całości gmina Wieczfnia Kościelna.

Jolanta Karpińska podziękowania


Uczniowie zostali zrekrutowani na podstawie kart aplikacyjnych, które wypełnili zgodnie z Regulaminem rekrutacji osób na obóz językowy.  Każdy z 20 uczniów, którzy ubiegali się o udział w obozie, otrzymał punkty za swoją całoroczną pracę, m.in. za: udział w zajęciach dodatkowych z języka angielskiego, udział i osiągnięcie sukcesów w konkursach językowych, oceny
z języka angielskiego oraz aktywność na zajęciach a także ocenę z zachowania oraz udział w innych działaniach organizowanych w szkole. Pośród tych wybranych znaleźli się:  Patrycja Sobecka (Ia), Maksymilian Sobotka (IIb),  Aleksandra Gębala (IIa), Patrycja Antosiak (Ia) i Karina Kozłowska (Ib).

Uczniowie wzięli udział w obozie językowym zorganizowanym w ośrodku „Feniks” w Jastrzębiej Górze w dniach od 31 lipca do 11 sierpnia 2017 roku. Podczas obozu uczniowie mieli okazję szlifować swoje umiejętności językowe (20 godzin lekcji teoretycznych o 30 zajęć językowych w terenie)
a także uczestniczyć w całej gamie innych atrakcji takich jak: wyjazd do Aquaparku, udział w zajęciach teatralnych, w pokazie mody, zajęciach rekreacyjno-sportowych, dyskotekach, ogniskach a także mieli okazję spędzić czas na plaży. Ciekawostką były również dni tematyczne takie jak: „Music Day” , „Food Day” czy też „Theatre Day”.

Warto podkreślić, że główny nacisk, podobnie jak zwykle przy tego typu obozach, położony był na komunikację w języku angielskim. Większość zajęć miała formę zajęć konwersacyjnych i prowadzona była przez native speakerów (obcokrajowców). Uczniowie mieli również okazję spotkać wielu rówieśników z innych krajów (m.in. Włochów i Hiszpanów) a także z całej Polski.

Wszyscy uczestnicy obozu zgodnie stwierdzili, że obóz był dla nich niesamowitą przygodą, i że chcieliby w kolejnym roku wziąć udział w tego typu przedsięwzięciu. Wśród największych plusów wyjazdu wymieniają: ciekawie prowadzone zajęcia, możliwość poznania niesamowitych ludzi, miłą atmosferę oraz możliwość przełamania swoich oporów do mówienia w języku angielskim.

Najlepszym podsumowaniem wyjazdu mogą być niektóre cytaty uczniów:

„W przyszłości z chęcią wzięłabym udział w takim obozie, ponieważ było to nowe doświadczenie, którego nie zapomnę i będę miło wspominać”.

„Każdego dnia mieliśmy jakiś ‘day’. Kochałam te zajęcia! Za każdym razem śmieliśmy się aż do łez”.

„Poznałam bardzo dużo nowych ludzi, którzy byli prześwietni, ale także przezwyciężyłam moją barierę językową i nie miałam problemu z porozumiewaniem się z innymi po angielsku”.

A tak całą inicjatywę komentuje nauczyciel języka angielskiego z Zespołu Szkół w Wieczfni Kościelnej, pan Zbigniew Krystkiewicz:

„Udział w obozie językowym to zapewne niesamowita przygoda dla każdego z moich uczniów. Poznanie ciekawych ludzi, możliwość codziennej komunikacji w języku angielskim to tylko niektóre z korzyści. Niewątpliwie cała inicjatywa podjęta przez szkołę i władze gminy będzie niesamowitym motywacyjnym „dopalaczem” dla uczniów. Niesie ona wyraźny przekaz, że warto się uczyć, warto być aktywnym w szkole, warto włączać się w pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Naszym zadaniem jako pedagogów jest teraz wykorzystywać tą pozytywną motywację uczniów i jeszcze bardziej inspirować ich do dalszego rozwoju tak aby w przyszłym roku mogli znaleźć się grupie wyróżnionej i wziąć udział w podobnej przygodzie językowej.”

„Cieszy mnie niezmiernie, że możemy liczyć na pomoc władz gminy w promowaniu nauki języka angielskiego. Podobna inicjatywa jest już planowana na kolejny rok. Jestem przekonany, że tego typu działania jak również inne projekty językowe i szereg działań językowych będą miały wpływ na poprawę wyników na egzaminach końcowych z języka angielskiego, które warto podkreślić systematycznie się poprawiają w naszej szkole.”

Źródło i fot. ZS w Wieczfni Kościelnej

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500