Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Bojanowie zatruło się stado krów. 39 z nich padło


fot. pixabay


Duże straty poniósł w ostatnim czasie jeden z hodowców bydła w Bojanowie gm. Radzanów. Z posiadanego stada 170 krów,  39 padło. Najbardziej prawdopodobną przyczyną było zatrucie się zwierząt podawaną im sianokiszonką. Padłe zwierzęta trafiły do utylizacji.

– Nie stwierdziliśmy wystąpienia choroby zakaźnej, a takie właśnie działania należą do kompetencji Powiatowego Lekarza Weterynarii. Zwierzęta zatruły się tylko w jednej z dwóch obór, gdzie były karmione sianokiszonką. W drugiej z obór oraz tam gdzie krowy pasły się na łące do zatrucia nie doszło. Obecnie zjawisko ustało, nie dochodzi już do dalszych przypadków padania bydła i w tej sprawie nie prowadzimy już dalszych działań – informuje Roman Domański Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
olo
olo
3 lata temu

razem 145 sztuk

.......
.......
3 lata temu

A pan Domański nie mówi całej prawdy zapomniał dodać że ponad 100szt trafiło do uboiny w Raciążu