Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

W Bojanowie zatruło się stado krów. 39 z nich padło


fot. pixabay

KSP Mława nabór

Duże straty poniósł w ostatnim czasie jeden z hodowców bydła w Bojanowie gm. Radzanów. Z posiadanego stada 170 krów,  39 padło. Najbardziej prawdopodobną przyczyną było zatrucie się zwierząt podawaną im sianokiszonką. Padłe zwierzęta trafiły do utylizacji.

– Nie stwierdziliśmy wystąpienia choroby zakaźnej, a takie właśnie działania należą do kompetencji Powiatowego Lekarza Weterynarii. Zwierzęta zatruły się tylko w jednej z dwóch obór, gdzie były karmione sianokiszonką. W drugiej z obór oraz tam gdzie krowy pasły się na łące do zatrucia nie doszło. Obecnie zjawisko ustało, nie dochodzi już do dalszych przypadków padania bydła i w tej sprawie nie prowadzimy już dalszych działań – informuje Roman Domański Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mławie.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "W Bojanowie zatruło się stado krów. 39 z nich padło"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
olo
Gość

razem 145 sztuk

.......
Gość

A pan Domański nie mówi całej prawdy zapomniał dodać że ponad 100szt trafiło do uboiny w Raciążu

wpDiscuz