Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Młodzież i nauczyciele w ZS nr 3 razem czytali „Wesele” Wyspiańskiego


Do akcji Narodowego Czytania organizowanej przez Prezydenta RP włączył się również Zespół Szkół nr 3 w Mławie. Staraniem polonistek tej szkoły na wspólnym czytaniu dzieła spotkali się zarówno wicedyrektor, pedagodzy jak i uczniowie. Gościem specjalnym podczas tej akcji była Helena Grącka, współautorka jednego i autorka drugiego tomiku wierszy.


Przygotowana na tę okazję dekoracja eksponowała postać autora „Wesela”. Czytający parami zasiadali w fotelach i przez kilka chwil prowadzili ze sobą dialogi pisane niezbyt łatwym dla dzisiejszego słuchacza językiem wystylizowanym na gwarowy.

Niejako na podsumowanie akcji, pozostając w patriotycznym klimacie Helena Grącka przeczytała jeden ze swoich wierszy z ostatnio wydanej książki  „Polskie serce”. Tę właśnie książkę z dedykacją autorki otrzymali wszyscy czytający fragmenty „Wesela”.

JK

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W ubiegłym roku  czytane było Quo vadis Henryka Sienkiewicza.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments