Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

14 kilometrów S7 Napierki – Mława kosztować będzie prawie 300 mln zł. Przetarg rozstrzygnięty


Rozstrzygnięty został przetarg na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 Napierki – Mława. Najkorzystniejszą ofertę z ceną 294,7 mln zł  złożyło konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. i STRABAG Infrastruktura Południe.

Słoneczne ogrody Mława

Zamawiający przyjął w postępowaniu trzy kryteria oceny ofert. Oprócz ceny, jednym z kryteriów jest termin wykonania. Wykonawcy na etapie składania ofert mogli zaproponować wykonanie zamówienia w terminie krótszym niż maksymalny wymagany okres 37 miesięcy, jednak nie krótszym niż 34 miesiące. Wszyscy składający oferty zadeklarowali 34-miesięczny okres wykonania zadania.  Trzecim kryterium oceny ofert był okres gwarancji. Każdy ze startujących w przetargu zaoferował 10-letnią gwarancję jakości wykonanych robót.

Odcinek Napierki – Mława to jeden z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego przygotowywanych do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA. Inwestycję obejmującą 71 km drogi S7 podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km), Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km). Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”.  Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla całego zadania.

Inwestycja jest przewidziana do współfinansowania ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło: GDDKiA

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

6
KOMENTARZE

1500
xawery

I co Pan na to Pnie Prezesie stowarzyszania bezpieczna 7-ka, chwila zapomniałem stowarzyszenie i jego ludzie przerzucili się teraz na kórniki.

Aninim

Xawery, mławianin, z bliska – i wszystko jasne. Zmieniasz nick – zmień również sposób wypowiedzi 😀

Kierowca

Nareszcie do przodu. Bardzo dobrze że STRABAG wygrał, budują szybko. Choć powinna to robić Polska firma, lecz jak popatrzy się na tempo prac na odcinku z Olsztynka do Olsztyna, to ma się wrażenie że Panowie na grilla przyjechali… STRABAG idzie jak burza, przykładem jest nidzicki odcinek S7.

Anonimowo

Prawda, tempo mają dobre, ale i teren mieli w miarę równy to szła budowa szybko. Chociaż jest taki fragment tego nidzickiego odcinka, gdzie buja autem dostawczym jakby się po płytach betonowych jechało

xawery

To zacznij jezdzić autem osobowym, wtedy nie będzie cię bujać.

Gall Anonim

UM powinno ich zatrudnić do remontów w Mławie. Może by równiej i szybciej by zrobili ulice w naszym mieście. Odcinek kilkudziesięciu metrów na Grzebskiego paskudzą już drugi miesiąc i zrobić nie mogą. Ile czasu nic nie robili a rozgrzebane było?