Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

14 kilometrów S7 Napierki – Mława kosztować będzie prawie 300 mln zł. Przetarg rozstrzygnięty


Rozstrzygnięty został przetarg na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 Napierki – Mława. Najkorzystniejszą ofertę z ceną 294,7 mln zł  złożyło konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. i STRABAG Infrastruktura Południe.


Zamawiający przyjął w postępowaniu trzy kryteria oceny ofert. Oprócz ceny, jednym z kryteriów jest termin wykonania. Wykonawcy na etapie składania ofert mogli zaproponować wykonanie zamówienia w terminie krótszym niż maksymalny wymagany okres 37 miesięcy, jednak nie krótszym niż 34 miesiące. Wszyscy składający oferty zadeklarowali 34-miesięczny okres wykonania zadania.  Trzecim kryterium oceny ofert był okres gwarancji. Każdy ze startujących w przetargu zaoferował 10-letnią gwarancję jakości wykonanych robót.

Odcinek Napierki – Mława to jeden z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego przygotowywanych do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA. Inwestycję obejmującą 71 km drogi S7 podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km), Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km). Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”.  Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla całego zadania.

Inwestycja jest przewidziana do współfinansowania ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło: GDDKiA

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
xawery
xawery
3 lata temu

I co Pan na to Pnie Prezesie stowarzyszania bezpieczna 7-ka, chwila zapomniałem stowarzyszenie i jego ludzie przerzucili się teraz na kórniki.

Aninim
Aninim
3 lata temu
Reply to  xawery

Xawery, mławianin, z bliska – i wszystko jasne. Zmieniasz nick – zmień również sposób wypowiedzi 😀

Kierowca
Kierowca
3 lata temu

Nareszcie do przodu. Bardzo dobrze że STRABAG wygrał, budują szybko. Choć powinna to robić Polska firma, lecz jak popatrzy się na tempo prac na odcinku z Olsztynka do Olsztyna, to ma się wrażenie że Panowie na grilla przyjechali… STRABAG idzie jak burza, przykładem jest nidzicki odcinek S7.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Kierowca

Prawda, tempo mają dobre, ale i teren mieli w miarę równy to szła budowa szybko. Chociaż jest taki fragment tego nidzickiego odcinka, gdzie buja autem dostawczym jakby się po płytach betonowych jechało

xawery
xawery
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

To zacznij jezdzić autem osobowym, wtedy nie będzie cię bujać.

Gall Anonim
Gall Anonim
3 lata temu
Reply to  Kierowca

UM powinno ich zatrudnić do remontów w Mławie. Może by równiej i szybciej by zrobili ulice w naszym mieście. Odcinek kilkudziesięciu metrów na Grzebskiego paskudzą już drugi miesiąc i zrobić nie mogą. Ile czasu nic nie robili a rozgrzebane było?