Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Tak w Dębsku rozpoczęto nowy rok szkolny


O tym, że minął czas swawoli i szkoła wzywa, informowało już od wejścia hasło patronujące uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Dębsku. Nic przesadnego w stwierdzeniu, że przybyły na nią  tłumy, których hol poczciwej placówki pomieścić nie mógł.


Jego gros stanowili rodzice uczniów, wiedzeni żądzą doznań artystycznych i zdobycia nowinek wynikających z wprowadzenia reformy oświaty (o szczerym przywiązaniu do alma mater nie wspominając). Występ sceniczny uczniów klasy III, przygotowanych przez panie: Renatę Zawieruchę i Katarzynę Kozieł to przeplatanka wakacyjnych wspomnień i tęsknych westchnień za szkołą, klasą, nauczycielami, bogato okraszanych muzycznymi wstawkami. Uśmiech na niejednej twarzy wywołała też prezentacja słownika terminów szkolnych, zgodnie z którym: klasówka to mroczne widmo, zebranie rodziców – trzęsienie ziemi, ściąga – szansa na sukces, a zakończenie roku szkolnego – dzień niepodległości. Dowód to, że uczyć można się przez całe życie, a szkoła w Dębsku doskonale tę funkcje spełnia, nie tylko w odniesieniu do najmłodszych. Wystąpienie pani dyrektor Danuty Gumiennej i spotkania z wychowawcami można podsumować słowami kończącymi część artystyczną: „Życzymy Wam na początku roku samych piątek. Uczcie się, jak mawiacie : „w dechę” i niech z Was szkoła ma pociechę !”.

źródło i fot. SP w Dębsku

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments