Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szkoła Podstawowa nr 1. Rok szkolny rozpoczęty z uśmiechem


350 uczniów i 45 nauczycieli rozpoczęło wczoraj nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej nr 1 im. Hugona Kołłataja w Mławie. Razem z nimi ten rok szkolny rozpoczyna również 166 przedszkolaków w Przedszkolu Samorządowym nr 1 im. Marii Konopnickiej. A rozpoczęli ten nowy rok szkolny uroczyście, z radością i uśmiechem.


W progach szkoły wszystkich uczniów i tych, którzy już do tej szkoły uczęszczają i tych, którzy zjawili się tu po raz pierwszy oraz ich rodziców powitała dyrektor placówki  Janina Lampkowska.

 Pani Dyrektor w sposób szczególny zwróciła się do uczniów klas pierwszych oraz klas siódmych, gdyż te ostatnie po raz pierwszy pojawiły się w strukturze zreformowanego systemu oświaty.

– Przed wami osiem lat wspaniałej szkolnej przygody. Od dziś Szkoła Podstawowa nr 1 jest waszą szkołą i mam nadzieję, że uczynicie ją jeszcze lepszą niż już jest – mówiła dyr. Lampkowska do pierwszoklasistów, których w szkole pojawiło się w tym roku ponad pięćdziesięcioro.

– Witam was serdecznie. Cieszę się, że jesteście. Odnoszę wrażenie, że dzięki wam podniosła się  ranga naszej szkoły. Jesteście już partnerem do poważnych rozmów i chciałabym, żeby już tak zostało – zwróciła się do klas siódmych dyr. Lampkowska.

W krótkiej części artystycznej przygotowanej specjalnie na rozpoczęcie roku szkolnego uczniowie pożegnali wakacje. Zastępca dyrektora Urszula Smolińska odczytała list od burmistrza, kierowany do uczniów, nauczycieli i rodziców. Uroczysty apel zakończyły ogłoszenia w jakich pracowniach klasy rozpoczynają zajęcia.

JK

Szkoła Podstawowa nr 1 prowadzić będzie zajęcia w systemie jednozmianowym, planowe zajęcia kończyć się będą o godzinie 15:15. Świetlica szkolna czynna będzie od 6:45 do 17:30. Przedszkole rozpoczyna pracę o 6:30 i kończy o 17:30. Dla uczniów potrzebujących pomocy i wsparcia szkoła przygotowała ofertę zajęć kompensacyjnych i wyrównawczych. Dla tych, którzy oczekują poszerzenia wiedzy – różnorodne koła zainteresowań i zajęcia dodatkowe, m.in. koło matematyczne, informatyczno – dziennikarskie, regionalne, przyrodnicze, zajęcia językowe.  Nowością w tym roku są wprowadzone dla klas siódmych i ósmych dodatkowe godziny zajęć z doradcą zawodowym.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments